Dwa złote medale i jeden brązowy wywalczyli reprezentanci Piasta Gliwice na Mistrzostwach Śląska Młodzików w szpadzie chłopców i dziewcząt, które odbyły się w Katowicach-Szopienicach.

Szpadzistki Piasta były faworytkami i nie zawiodły. Indywidualnie najlepsza okazała się Hania Szczurowska. Zawodniczka z Gliwic była poza zasięgiem rywalek. W decydującej walce o mistrzostwo Śląska pokonała Magdalenę Budnik z klubu UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie 12:7. Na Hanię w tym sezonie nie ma mocnych. W swojej kategorii wiekowej zwycięża we wszystkich zawodach w których bierze udział. Jej koleżanka klubowa Marysia Szydłowska została sklasyfikowana na 8. miejscu, a Zuzanna Nogaj na 9.
Turniej drużynowy od początku przebiegał pod dyktando gliwiczanek. W finale, zgodnie zresztą z przewidywaniami, ekipa Piasta zamierzyła się z ekipą RMKS Rybnik. Od pierwszej do ostatniej walki prowadziły podopieczne Wojciecha Kozła, ale trzeba było sporo się natrudzić, by wygrać 36:32.
W turnieju chłopców kciuki trzymaliśmy za Tytusa Kurowskiego, który również w tym sezonie już kilka razy stawał na najwyższym stopniu podium. Tytus nie był jednak zdecydowanym faworytem, bo na co dzień walczy w młodszej kategorii, ale i tak spisał się znakomicie w rywalizacji ze starszymi kolegami, bo zakończył turniej na trzecim stopniu podium. O wejście do ścisłego finału Kurowski przegrał różnicą tylko trzech punktów z Dominikiem Kalotą z klubu KS Kmicic Częstochowa.
Drużyna chłopców tym razem  musiała zadowolić się 7. miejscem.