Nie dalej jak dwa miesiące temu drużyna U-19 Akademii GTK Gliwice zdobyła mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej, a w miniony weekend ich sukces powtórzyli zawodnicy z drużyny U-17, wygrywając w wielkim finale z WKK Wrocław 70:64!

Dodając do tego liczne powołania naszych zawodników do kadry narodowej, można mówić o dużym sukcesie całego sztabu i Akademii GTK Gliwice. Już od lat nasze zespoły zdobywają medale w swoich kategoriach, ale w tym roku to niemal dominacja! MVP turnieju został wybrany Kajetan Misztal, który wraz z Miłoszem Majewskim oraz Wojciechem Błoch zdobył już drugi złoty krążek w tym sezonie.

Skład drużyny mistrzowskiej: Kajetan Misztal, Miłosz Majewski, Nikodem Holisz, Marcel Walczuk, Kacper Wójt, Dawid Grzechowiak, Adrian Konracki, Wojciech Belkner, Olaf Olaszczyk, Mateusz Szymański,Wojciech Błoch, Marcin Kowalski, Miłosz Szul. Trener: Piotr Hałas.