"Gra w Metropolię GZM" - tak nazywa się gra karciana, która powstała z myślą o Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Już została optymistycznie przyjęta przez władze GZM i wkrótce może stać się nowym gadżetem promocyjnym metropolii.

30 stycznia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej odbyła się oficjalna prezentacja nowej gry zaprojektowanej przez studentów tego wydziału wspólnie z opiekunem – dr hab. inż. arch. Tomaszem Bradeckim, prof. PŚ. Gra w metropolię to efekt nauki i pracy podczas zajęć dydaktycznych w ramach przedmiotu struktura miasta.

- Jest to gra poświęcona Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wszystkie karty odnoszą się do jej struktury. Nawiązują do miast i gmin wchodzących w skład metropolii. W grę można grać na kilka sposobów. Najprostsza wersja to ułóż puzzle. W ten sposób można ułożyć mapę GZM – wyjaśnia twórca gry prof. Bradecki.

Kartami można też grać w popularną wojnę – każda karta symbolizuje miejscowość, która ma przypisane odpowiednie wskaźniki i to one mogą ze sobą rywalizować.

Projekt od początku jest wspierany przez władze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na kartach widnieje logo GZM. Przedstawiciele metropolii byli obecni także na premierze gry.
- Uważam, że forma gry to bardzo ciekawy sposób na przekazywanie wiedzy z zakresu planowania przestrzennego, co nie jest przecież łatwym zagadnieniem. To nowatorskie podejście nauczania może być bardzo skuteczne. Doceniamy udział studentów w tym przedsięwzięciu, to dowód na umiejętność pracy w grupie i realizacji projektu od pomysłu do wdrożenia i kontaktu z ewentualnym nabywcą, w tym przypadku będzie to właśnie GZM – podkreśliła Agnieszka Szczepańska-Góra, zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Polityki Przestrzennej GZM, która już zapowiedziała, że karty będą doskonałym materiałem promocyjnym metropolii. – Zrzeszamy 41 gmin, to dość specyficzny obszar i gra pomoże ułatwić mieszkańcom regionu rozumienie tej struktury. To doskonała forma promocji zarówno dla GZM jak i Politechniki Śląskiej – dodała.

Grę będzie można nabyć także w sklepie Politechniki Śląskiej.

(mat. pras. Politechnika Śląska)

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj