Sośnica w przedostatnim meczu I rundy FOGO Futsal Ekstraklasy przegrała na wyjeździe z BSF ABJ Bochnia 3:7 i wciąż pozostaje jedynym zespołem w rozgrywkach bez wygranej. Nasza drużyna zamyka ligową tabelę. Piast w szlagierowym meczu kończącym tę kolejkę spotkań w środę, 6 grudnia zagra w Lubawie z mistrzem kraju Constractem.

Mecz w Bochni wyśmienicie zaczął się dla gospodarzy. Już w 17. sekundzie błąd przy wybijaniu piłki popełnił bramkarz Sośnicy Mateusz Bednarczyk. Trafił nią w nogi Minora Cabalcety i miejscowi cieszyli się z gola. W 5. minucie było już 1:1, a wyborną, indywidualną akcją i strzałem z kilkunastu metrów popisał się Michał Tkacz.
Gospodarze ponownie objęli prowadzenie w 10. minucie, a piłkę bitą z rzutu rożnego do własnej bramki skierował Stanisław Krawiec. W 13. minucie futsalówkę na swojej połowie wyłuskał Paweł Barański, popędził z nią w stronę bramki BSF i niemal z linii bocznej huknął w okienko nie do obrony. Wynik na 3:2 podwyższył w 17. minucie Pedro Pereira, wykorzystując rzut karny po faulu na Cabalcecie. Pierwszą część spotkania miejscowi kończyli dwubramkowym prowadzeniem, bo sprytnym uderzeniem, po świetnie rozegranym stałym fragmencie gry, popisał się ponownie Cabalceta.

Piast w sobotę, 9 grudnia o godz. 18.00 zmierzy się w Hali Jasna 31 z Dremanem Opole Komprachcice

Po zmianie stron Sośnica w 31. minucie, za sprawą Konrada Podobińskiego, zdobyła kontaktowego gola, lecz ostatnie siedem minut należało do miejscowych. Najpierw w 33. minucie błąd popełnił Szymon Sowula, piłkę zabrał mu Cabalceta, podał do niepilnowanego Pereiry i było 5:3. Na 6:3 podwyższył mocnym uderzeniem Sebastian Leszczak, a na 74 sekundy przed końcową syreną wynik spotkania na 7:3 potężnym strzałem ustalił Wojciech Przybył. „Sosna” ostatni mecz pierwszej rundy zagrała już wczoraj (5.12) w Białymstoku z Jagiellonią. Wynik podamy za tydzień.

Sośnica: Mateusz Bednarczyk, Patryk Nowak – Paweł Barański,  Marcin Kiełpiński, Szymon Sowula, Konrad Podobiński, Tomasz Szczurek, Dominik Sudra, Jakub Grzybowski, Stanisław Krawiec, Dawid Kaczmarczyk, Bartosz Muszyński, Artur Łopatka, Michał Tkacz.