Program badawczy „Soczewki okularowe z technologią DIMS [Defocus Incorporated Multiple Segments] w zapobieganiu postępowi krótkowzroczności u dzieci i młodzieży” skierowany jest do dzieci w wieku 6-16 lat i ich rodziców.

Uczestnicy otrzymają nieodpłatnie soczewki okularowe MiYOSMART lub jednoogniskowe (w zależności od grupy do której zostaną losowo przydzieleni) oraz badania kontrolne, które będą przeprowadzane co pół roku w ciągu 2 lat od momentu kwalifikacji do programu. Uczestnicy będą proszeni o opłacenie ubezpieczenia okularów oraz uśrednionych kosztów kropli, które również będą stosowane przez uczestników badania.

Osoby zainteresowane szczegółami zapraszamy do kontaktu z Centrum Okulistycznym Augmed (tel. 32 888 58 08).
Lekarka kierująca projektem badawczym - Emilia Wnękowicz-Augustyn.

AUGMED Centrum Okulistyki i Optyki 
44-121 Gliwice, ul. Łabędzka 20d
Tel. 32 888 58 08
(1) Augmed Centrum Okulistyki i Optyki | Gliwice | Facebook

 

Obserwujemy obecnie znaczny wzrost częstości występowania krótkowzroczności w populacji dzieci i młodzieży. Krótkowzroczność to wada refrakcji o charakterze postępującym. Im większe wartości osiągnie, tym większe istnieje ryzyko powikłań okulistycznych, mogących stanowić zagrożenie dla widzenia i sprawnego funkcjonowania. Dlatego podejmowane są próby zapobiegania postępowi krótkowzroczności. Dotychczas stosowane metody, jak: zwiększanie czasu spędzanego na zewnątrz, ortokeratologia, metody optyczne (np. niedokorekcja /nadkorekcja w połączeniu z soczewkami dwuogniskowymi/wieloogniskowymi) mają wady ograniczające ich zastosowanie bądź wątpliwą skuteczność. Celem projektu jest ocena skuteczności soczewek okularowych z technologią DIMS w zapobieganiu postępowi krótkowzroczności, porównanie ich skuteczności z atropiną 0,01% oraz próba oceny wpływu czynnika środowiskowego – stylu życia na postęp krótkowzroczności. Soczewki okularowe z technologią DIMS zapewniają nie tylko właściwą korekcję optyczną, ale także przerywają jeden z istotnych bodźców do wzrostu długości gałki ocznej. Bodźcem tym jest ogniskowanie promieni światła przed siatkówką obwodową. Soczewka z technologią DIMS zawiera strefę terapeutyczną z drobnymi strefami rozogniskowania, dzięki którym światło skupiane jest na siatkówce w taki sposób, aby przerywać wspomniany bodziec do dalszego wzrostu długości gałki ocznej.

Materiał partnera

 

 

 

Pliki do pobrania

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj