Jest komunikat  sztabu protestacyjno-strajkowego w PGG SA. 

Czytamy w nim, że w związku z niepowodzeniem rozmów przeprowadzonych 4 stycznia przez przedstawicieli strony społecznej z Zarządem Polskiej Grupy Górniczej SA reprezentujący wszystkie organizacje związkowe Sztab Protestacyjno-Strajkowy w PGG SA ustalił harmonogram dalszych działań: 

 - decyzją sztabu zakończenie trwających blokad wysyłki węgla do elektrowni z kopalń PGG nastąpi 6 stycznia o godzinie 7.00;
 - 10 stycznia odbędzie się zaplanowane spotkanie z zarządem PGG w obecności mediatora;
 - 11 stycznia przeprowadzone zostaną masówki dla załóg kopalń PGG;
  -12 i 13 stycznia odbędzie się referendum strajkowe w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej SA.

 Ponadto Sztab zdecydował, że od 17 stycznia nastąpi blokada wysyłki węgla do elektrowni z wszystkich kopalń PGG do odwołania.

Związki z największej górniczej firmy domagają się rekompensaty pieniężnej za przepracowane od września do grudnia weekendy lub wypłaty jednorazowego świadczenia dla załogi. Oczekują wzrostu średniego wynagrodzenia brutto w spółce do 8200 zł wobec 7829 zł obecnie. Chcą też rozmawiać o wysokości wzrostu wynagrodzeń w przyszłym roku oraz o przyszłości Polskiej Grupy Górniczej.

- Domagamy się przede wszystkim wypłaty rekompensaty dla pracowników PGG S.A. za miesiące: wrzesień, październik, listopad, grudzień w związku ze zwiększonych wysiłkiem załóg górniczych , aby dostarczyć do odbiorców dodatkowe ilości wydobywanego węgla w dni wolne od pracy – tłumaczy Zdzisław Bredlak, przewodniczący WZZ Sierpień 80 Sośnica. 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj