28 września w Chorzowie poznamy mistrza Europy na  żużlu. Wszystko  jeszcze możliwe,  bo o tytule nadal marzy kilku zawodników. Zanosi się więc na ściganie na najwyższym poziomie. Kibice mogą też liczyć na pozasportowe atrakcje. Dlatego tego dnia warto pojawić się w Parku Śląskim i na Stadionie Śląskim już kilka godzin wcześniej.
Tego dnia odbędzie się finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu - Tauron Speedway Euro Championship. Sportowcy wrócą po roku na obiekt  stworzony dla "czarnego" sportu. Obiekt piłkarsko-lekkoatletyczny przystosowano do wymagań żużlowych, tworząc od podstaw  tor , na którym – jak udowodnił rozegrany wcześniej, niejako „na rozgrzewkę”, mecz Polska - Reszta Świata – z powodzeniem można się ścigać. 

Rok temu Mistrzem Europy został Duńczyk Leon Madsen. W tym roku gospodarzami trzech pierwszych odsłon TAURON Speedway Euro Championship były Güstrow, Toruń, Vojens. Po trzech odsłonach na czele klasyfikacji znajduje się Rosjanin Grigorij Łaguta z 34 punktami. Tuż za nim znajdują się Duńczycy – Nicki Pedersen (33 punkty) i Mikkel Michelsen (29 punktów). Miejsca czwarte i piąte zajmują Polacy -  Bartosz Smektała (29 punktów) i Kacper Woryna (29 punktów). Wszystko wskazuje na to, ze właśnie w tym gronie rozstrzygnie się rywalizacja o tytuł i miejsca na podium.

Zeszłoroczny sukces organizacyjny finału TAURON Speedway Euro Championship sprawił, że żużel w Chorzowie zyskał aprobatę wśród zawodników, działaczy oraz kibiców. Naturalnym posunięciem była więc decyzja o ponownym rozegraniu finałowej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy na stadionie, który może pomieścić niemal 50 tys. widzów. Rok temu najlepszych w Europie żużlowców oklaskiwała 30-tysieczna publiczność i miliony przed telewizorami.

Na żużlowym święcie, 28 września, nie może zabraknąć żadnego fana czarnego sportu ze Śląska i południowej Polski. Organizatorzy przygotowali tego dnia również wiele innych  atrakcji: stoiska promocyjne sponsorów, bogatą ofertę gastronomiczną i rozrywkową. 
wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Mat 2019-09-06 09:24:13
    Unikajcie przebywania w okolicy Stadionu Slaskiego. Jest tam wyższa niż stadion wieża,na której znajduje się duża ilość nadajników telefoni i czort wie co jeszcze. Okoliczni mieszkancy przerazeni plaga smierci w wyniku nowotworow uzyskali w UM Chorzow informacje, ze w obrebie 70m wieza emituje promieniowanie wyzsze niz polska norma okresla jako maksymalne. Info podal naczelnik wydzialu budownictwa w Chorzowie. Ten sam,ktory wydal zgode na jej budowe a na pytanie mieszkańca: co pan wie nt. promieniowania jonizującego i niejonizującego powiedział, że jest tak mądry, że już żadnych książek czytać nie musi i że ma tak samo mądrych doradców. Ciekawe co to za doradcy? Kto jest ich rzeczywistym pracodawcą? To jest mega patologia. Przebywanie w tamtym rejonie jest wiec niebezpieczne dla zdrowia i zycia. Prokuratorze jeśli to przeczytałeś to jesteś zobligowany do zajęcia się sprawą. W bloku przy ulicy Ułańskiej 16 ludzi padają jak muchy z powodu nowotworów. Scenariusz jest zawsze ten sam: wiek 40-60 lat. Bóle, szpital, kilka dni w szpitalu, brak możliwości pomocy ze strony medycyny konwencjonalnej, śmierć.