Jeszcze kilka lat temu w Polsce mało kto słyszał o barberach. Dziś w większych miastach pojawiają się kolejne salony barberskie, a na termin wizyty czeka się nawet kilka tygodni. Barber to osoba, która dba o pielęgnację męskiego zarostu i nadaje brodzie odpowiedni kształt. Podcina, goli, a także nakłada na nią olejki, balsamy czy wosk. Co jednak zrobić w przypadku, gdy nie masz czasu na częste wizyty w barber shopie albo zniechęcają Cię długie kolejki? Możesz sam pobawić się w „golibrodę”, wystarczy, że nabędziesz odpowiednią golarkę albo trymer.

Rodzaje golarek

W sklepach znajdziesz dwa rodzaje golarek – głowicowe albo foliowe.

Golarki głowice posiadają dwie albo trzy głowice dopasowujące się do kształtu twarzy. Golenie jest szybkie i dokładne. Niestety, takie urządzenia są droższe i istnieje ryzyko zablokowania głowic

Golarki foliowe mają specjalną metalową folię z otworami, pod którymi znajdują się ostrza. Kosztują niewiele, a do tego gwarantują większy komfort golenia. Cały proces trwa jednak dłużej, a gdy wybierzesz urządzenie z systemem pojedynczym, efekt może nie być zadowalający. Jeśli chcesz, by golarka była dokładna, zdecyduj się na taką z potrójnym systemem – ma ona więcej folii i ostrzy.

Zobacz ceny golarek foliowych w Neo24.pl

Najważniejsze cechy golarek

Jeśli wiesz już, jaki rodzaj golarki wybrać, nadszedł czas, by przyjrzeć się ich parametrom. Oto kilka najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem.

Zasilanie

Golarki sieciowe należy podłączyć do gniazdka. Świetnie sprawdzą się w domu, ale już niekoniecznie w podróży, gdy nie będziesz mieć dostępu do prądu. Taki komfort dadzą Ci golarki akumulatorowe – musisz jednak pamiętać, by regularnie ładować akumulator (średnio wystarcza na kilkadziesiąt minut pracy). Dobrym rozwiązaniem może być golarka akumulatorowo-sieciowa, która łączy w sobie zalety obu poprzednich urządzeń.

Budowa

Golarka powinna dobrze leżeć w dłoni i być wygodna w użytkowaniu. Spójrz też, z jakich materiałów wykonano obudowę, a także czy jest wodoodporna. Umożliwi Ci to na przykład golenie się pod prysznicem i ułatwi jej czyszczenie.

Czas pracy

Jeśli wybierzesz golarkę akumulatorową, upewnij się, jak długo może pracować, zanim trzeba będzie podłączyć ją do ładowania. Przy okazji zobacz, jak długo trwa ładowanie akumulatorów.

Sprawdź ofertę golarek w Neo24.pl

A może trymer?

Alternatywą dla golarek jest trymer – urządzenie do strzyżenia brody i wąsów, które przy okazji pozwoli też usunąć włosy z nosa czy uszu. Zwróć jednak uwagę, że trymer, w przeciwieństwie do golarki, nie ogoli całkowicie zarostu. Pomoże Ci go za to wymodelować, wyrówna brodę i wąsy.

Czym się kierować przy wyborze trymera? Sprawdź, czy ma kilkustopniową regulację długości zarostu. Zobacz, z czego zostały wykonane ostrza – powinny być zrobione ze stali nierdzewnej, a najlepiej wzmocnione powłoką tytanową. Najlepiej, jeśli trymer jest wodoodporny, co pozwoli na jego szybkie wyczyszczenie. Dobrze też, jeśli w zestawie jest kilka nakładek, które sprawią, że urządzenie będzie jeszcze bardziej funkcjonalne.

Zobacz polecane trymery w Neo24.pl


Materiały partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj