Zaskakujące konkurencje, świetna zabawa, a na koniec wspaniałe nagrody czekają na drużyny chcące wziąć udział w grze miejskiej. Spotykamy się 30 września, a językowe zadanie czeka także w redakcji „Nowin Gliwickich”
Język nas łączy. Oddaje zmiany, które zachodzą w otaczającej nas rzeczywistości i w nas samych. Czy poznając język, poznajemy lepiej siebie? I czy każdy z nas odpowiada za jego kształt? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas gry miejskiej „Znajdź wspólny język!".

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny rodzinne, harcerskie, szkolne, grupy znajomych (od 2 do 5 osób, w tym co najmniej jedna pełnoletnia). Zgłoszenia - do 26 września 2017 r. Należy je przesłać na adres: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl. Zespoły startujące w grze odwiedzą rozlokowane w kilku punktach miasta „Przystanki językowe". W każdym punkcie na graczy będzie czekało zadanie oraz specjalista, który pomoże w jego rozwiązaniu. Na graczy czekają m.in. konkurencje sprawnościowe, logiczne, pamięciowe. Udział w grze jest bezpłatny.

Organizatorem gry jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Instytut Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj