Okres noworoczny to doskonały czas na podejmowanie istotnych decyzji, które mają za zadanie poprawić nasze samopoczucie i zdrowie. Wprowadzenie nowej diety i jej przestrzeganie to także nie lada wyzwanie i doskonała metoda na sprawdzenie silnej woli. Niemniej jednak zbyt nagła rewolucja i radykalne działania, nie są zawsze wskazane. Nierzadko ma również miejsce sytuacja, gdzie drastyczne zmiany w nawykach żywieniowych, jak i dążenie do szybkiej utraty masy ciała, kończą się za każdym razem porażką.

Przyczynę tego stanu rzeczy, stanowi na ogół stawianie sobie poprzeczki zbyt wysoko. Nie powinno się od nikogo wymagać nagłej zmiany życia z dnia na dzień. Przecież złe nawyki kształtowaliśmy przez wiele lat, dlatego całkowita odmiana z dnia na dzień, może nie być możliwa do realizacji. Nierzadko stracone w ten sposób nadprogramowe kilogramy, najprawdopodobniej szybko powrócą. Zatem, poniżej podpowiadamy, jak powinien wyglądać plan zmiany naszego życia w zakresie żywienia. 

Przepis na sukces

Po pierwsze, powinniśmy odpowiednio rozplanować sobie cele. Zawsze łatwiejszym rozwiązaniem będzie stosowanie metody małych kroczków, które powoli zbliżają nas do sukcesu. To właśnie takie mniejsze cele pośrednie umożliwiają nadanie właściwego kierunku działaniom i są pomocne w przetrwaniu chwil zwątpienia. 

Po drugie, musimy rozsądnie dobierać właściwe metody. Warto zrezygnować ze zbyt drastycznych głodówek na rzecz rozsądnych i sprawdzonych sposobów. Oczywiście czas realizacji celu ulegnie wówczas wydłużeniu, niemniej zawsze lepiej jest działać powoli i uzyskać trwałe rezultaty, aniżeli spektakularnie schudnąć, ale z krótkotrwałym rezultatem. 

Z pomocą przyjdzie nam catering dietetyczny

W przypadku stopniowego i regularnego odchudzania, pomocna będzie na pewno tak zwana dieta pudełkowa, dzięki której mamy szansę nauki spożywania mniejszych, ale za to częstszych posiłków. Plusem tego typu rozwiązania jest fakt, iż posiłki będą właściwie zbilansowane, a przy okazji dostarczą niezbędnych dla organizmu składników pokarmowych. Kolejny plus tego rozwiązania to zaoszczędzony czas, którego nie musimy przeznaczać na poczet układania jadłospisu, czy też przebywania w kuchni. Poza tym zyskujemy pewność, iż proces odchudzania będzie przeprowadzony we właściwy sposób, gdyż zdrowy catering, oferowany przez wyspecjalizowane firmy, układany jest na ogół przez dietetyków. 

Jedną spośród najlepszych na rynku firm zajmujących się cateringiem dietetycznym jest Body Chief. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z ich usług świadczonych, odkryjemy jak bardzo różnorodne mogą być posiłki, bez dodatku sztucznych barwników, konserwantów, szkodliwych substancji. Posiłki tworzone są na bazie wyłącznie naturalnych produktów. Zmiany w zakresie nawyków żywieniowych to duże wyzwanie, dlatego czasami lepiej powierzyć nasz proces odchudzania profesjonalistom.


Materiały partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj