Był artystą znanym każdemu gliwickiemu miłośnikowi zdjęć.
W okresie 1978-83 był kierownikiem Studenckiej Agencji Fotograficznej w Gliwicach. Pracował jako fotoreporter w tygodniku „Tak i Nie” oraz kwartalniku społeczno-artystycznym „Śląsk”. 

Był członkiem Gliwickiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział w licznych krajowych i międzynarodowych plenerach fotograficznych oraz związanych z tym wystawach poplenerowych. 

Jest współautorem albumu fotograficznego „Tak Było... – Karty z historii Solidarności Regionu Śląsko Dąbrowskiego" oraz albumu „Gliwice lata 40; 50; 60; 70... – Nostalgiczna podróż w krainę dzieciństwa i młodości”.


wstecz

Komentarze (3) Skomentuj

 • Jarosław Szymański 2021-04-21 18:45:50
  Świetny człowiek, kolega, przyjaciel. Pamiętam go z naszych studenckich czasów. Lubiliśmy ze sobą rozmawiać. Potem drogi nasze po studiach gdzieś się rozminęły i nie mieliśmy okazji na ponowne spotkanie. Wielka szkoda, wielka strata. Żegnaj przyjacielu.
  • Jarosław olech 2021-04-21 23:23:45
   Niech spoczywa w pokoju. Ciepły człowiek, świadek przemijającego czasu.
 • Antoni 2021-04-22 06:28:12
  Żegnaj Przyjacielu. Jeszcze nie tak dawno przysłałeś mi niespodzianki do Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim. Twoja ostatnia książka z pięknym wpisem autorskim samotnie będzie wyczekiwała kolejnej pozycji. Nie doczeka się już. Zaplanowaliśmy wystawę o dzwonach z Przemyśla. Byłeś fotografem na moim ślubie. Ile razy bawiliśmy się razem w Gliwicach. Kochajmy ludzi. Na prawdę szybko odchodzą. Za szybko.