Uroczystość miała miejsce 3 września w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, a uhonorowano lekarzy i pielęgniarki oddziału zakaźnego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.
Wyróżnienia za ciężką i ofiarną pracę oraz w uznaniu zasług na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych wręczył – w imieniu Prezydenta RP – wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Uhonorowani zostali: dr Wojciech Czapla, dr Jerzy Szczyrzyca, dr Beata Czerwieńska, a także pielęgniarki Halina Pielka, Małgorzata Pieruszka, Sabina Schwedka, Bożena Sobik-Niemczynowska, Agnieszka Szostak i Jadwiga Wronka.

 - Chylę przed Państwem czoła, ale także proszę o to, aby nie ustawać. Może przed nami druga część, ostatnie miesiące tego odcinka walki z wirusem -  przeciwnikiem niewidzialnym – podkreślił wojewoda śląski.

 - Łezka w oku się kręci, akurat mam 30-lecie pracy w tym roku i odbieram to bardzo osobiście, ciężko mi mówić o emocjach, bo są ogromne – mówiła Sabina Schwedka, jedna z uhonorowanych pielęgniarek. 

Przypomnijmy, że od 1 maja 2020 roku Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy ulicy Zygmunta Starego 20 jest szpitalem zakaźnym jednoimiennym, w którym pomoc uzyskało dotąd prawie 300 pacjentów. Najstarsza osoba, która po zakończonym sukcesem leczeniu opuściła placówkę miała 94 lata, najmłodsza 26. U dwudziestu osób zastosowano z bardzo dobrym rezultatem eksperyment medyczny polegający na podaniu osocza ozdrowieńców.


wstecz

Komentarze (3) Skomentuj

 • Fan62 2020-09-04 06:30:21
  Tym wspanialym ludziom wszyskim nalezy sie wiecej niz krzyz. Sa dla ludzi jak oklad w najwiekszym bulu ktorego sie nie czuje. Zycze calej sluzbie zdrowia i dlugiego zycia w radosci i spokoju pozdrawiam.
  • Twoja nauczycielka j.polskiego 2020-09-05 13:21:41
   Ty nad tez BOLISZ od bulu
 • Irena 2020-09-04 11:14:29
  Miejmy nadzieję, że idą za tym jakieś gratyfikacje finansowe. A dla całego personelu podwyżki.