W lutym w auli Centrum Edukacyjno-Kongresowego PŚl odbędzie się finał Śląskiego Rankingu Liceów i Techników 2020. Politechnika Śląska jest jednym z partnerów rankingu oraz gospodarzem regionalnego podsumowania – jednej z czterech odsłon realizowanych na poziomie wojewódzkim. 
                                               
Klasyfikacja szkół średnich – liceów i techników – prowadzona jest już ponad 20 lat przez ogólnopolski miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”. Zestawienia te mają ułatwić uczniom orientację na rynku ofert edukacyjnych, a bazują na sukcesach danej placówki w zakresie wyników matur, egzaminów zawodowych i olimpiad przedmiotowych.

Kolejny raz mamy powód do dumy. Na Śląsku niekwestionowanym liderem ponownie jest bowiem Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach – mieszczące się tu technikum nr 1 zajęło pierwsze miejsce, a w grupie liceów wysoko, bo na trzecim miejscu w województwie, uplasowało się gliwickie I LO Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego (53. w kraju). Na 10. pozycji na Górnym Śląsku znalazło się zaś V LO (109. w kraju). 

Warto dodać, że te gliwickie licea trafiły również do prestiżowego rankingu szkół olimpijskich, gdzie sklasyfikowano je na miejscach 93. (I LO) i 133. (V LO). 

W tegorocznym zestawieniu „ogólniaki” oceniano, biorąc pod uwagę wyniki matury 2019 z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach. W przypadku techników liczyły się dodatkowo wyniki z egzaminów zawodowych.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj