Wybór własnej ścieżki zawodowej to jedna z najtrudniejszej decyzji w życiu. Jest to szczególnie trudne dla młodych ludzi, którzy dopiero są na etapie poznawania siebie i swoich predyspozycji zawodowych. Możliwości jest wiele, ale tylko niektóre z nich mogą przynieść oczekiwane rezultaty, czyli fach w ręku i podjęcie pracy w zawodzie. Można to uzyskać, ucząc się w szkole TEB Edukacja w Gliwicach.

Wybierz zawód medyczny z przyszłością.


Niezwykle szybko rośnie zapotrzebowanie na dobrze wyszkolonych techników masażystów. To jedna z tych profesji, które obecnie cieszą się szczególną popularnością na rynku. Jest to atrakcyjna perspektywa zarówno zawodowa, jak i finansowa. Na kierunku Technik masażysta z elementami fizjoterapii słuchacze wykonują masaże medyczne, które usprawniają leczenie i rehabilitację chorych, relaksują i odmładzają. W ramach 2 - letniego kierunku w szkole TEB Edukacja w Gliwicach zwiększono ilość godzin dotyczącą fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy. Dodatkowo tylko w TEB Edukacji absolwenci na zakończenie cyklu kształcenia otrzymują certyfikaty potwierdzające umiejętności uzyskane z zakresu podstaw fizjoterapii, masażu medycznego, masażu sportowego, masażu kosmetycznego i profilaktycznego.


Kolejnym, świetnie rozwijającym się zawodem jest asystentka stomatologiczna. Na kierunku Asystentka stomatologiczna z elementami implantologii słuchacze nabywają wiedzę z zakresu asystowania lekarzowi dentyście podczas zabiegów w szczególności implantologicznych. Uczą się, jak przygotować leki, materiały, narzędzia i gabinet dentystyczny, a także, w jaki sposób konserwować na bieżąco sprzęt stosowany w stomatologii. Zdobywają umiejętności z zakresu profesjonalnej komunikacji z pacjentem oraz prowadzenia dokumentacji związanej z funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego.


Tym chętnym, którzy chcą rozwijać swoją karierę w branży medycznej, ale w charakterze pracy biurowej, TEB Edukacja w Gliwicach oferuje naukę na kierunku Rejestratorki/ sekretarki medycznej. Słuchacze uczą się umawiania oraz kierowania pacjentów do odpowiednich lekarzy i placówek. Dowiedzą się, jak prowadzić dokumentację medyczną, przyjmować preparaty do badań oraz wydawać wyniki. Nabywają wiedzę z zakresu sporządzania sprawozdań statystycznych i finansowych, gromadzenia i archiwizacji dokumentacji oraz udzielania informacji o świadczonych usługach medycznych. Poznają także zasady wystawiania faktur, przyjmowania płatności oraz współpracy z lekarzami i pielęgniarkami.


Dla kogo kierunki opiekuńcze?


Są to idealne kierunki dla osób empatycznych, które chcą pomagać innym. Na kierunku Opiekun medyczny z aktywizacją seniora, słuchacze nabywają wiedzę z zakresu udzielania wsparcia, opieki oraz pielęgnacji osobie starszej i niesamodzielnej. Uczą się, w jaki sposób asystować zespołowi medycznemu oraz współpracować z terapeutami. Poza tym zdobywają wiedzę z zakresu terapii zajęciowej oraz rozpoznawania i rozwiązania problemów opiekuńczych podopiecznych. Tylko w TEB Edukacji program nauczania na tym kierunku został rozszerzony o przedmiot „Aktywizacja seniora”. Podczas tych zajęć przyszli opiekunowie poznają metody organizacji czasu wolnego dla osób starszych.


Więcej informacji o tych oraz o wielu innych kierunkach znaleźć można na stronie internetowej TEB Edukacja w Gliwicach oraz w siedzibie oddziału.

Jeżeli chciałbyś skonsultować wybór kierunku kształcenia, specjaliści TEB Edukacji służą pomocą i zapraszają do poznania szkoły osobiście.


TEB Edukacja w Gliwicach

Ul. Chorzowska 12

Tel. 32 661 42 70

https://teb.pl/


MATERIAŁY PARTNERA

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Abro 2020-01-17 17:57:02
    Ja testem nie po TEBie tylko po Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i bardzo sobie ceniłem zajecia w szkole. Wszystko fajnie tłumaczone, dużo praktyk, w tym zagraniczne jak ktoś się mądrze zakręci. Polecam :)