Łatwo tu trafić, bo Stacja Artystyczna Rynek mieści się na gliwickim Rynku. To miejsce sprzyjające kulturze, artystom i... dzieciom. Nie ma tu słów „uważaj, bo się pobrudzisz”, raczej „poznaj, dotknij, powąchaj”. Polecamy szczególnie Poranki dla Dzieci, Kreatywnie 8+ i Mininutki.

Poranki dla Dzieci

Kreatywne sobotnie spotkania dla dzieci w wieku 5-9 lat, podczas których stare pudełka, plastikowe butelki, rzeczy niepotrzebne są zaproszeniem do tworzenia i dobrej zabawy. W ubiegłym roku w ramach poranków goszczono np. architektów, a podczas warsztatów konserwatorskich dzieci „odnawiały” kamienice. W październiku planuje się spotkanie z kocią behawiorystką!

Kreatywnie 8+


Cykl literacko-twórczych warsztatów dla dzieci w wieku 8-12 lat: głośne czytanie książek, dyskusje, zajęcia plastyczne. Najbliższe warsztaty odbędą się w ramach ArtNocy (3 października, w godz. 16.00-18.00) i udział w nich będzie bezpłatny.

Mininutki

Cykl zajęć muzycznych: dzieci poznają utwory, piosenki, zabawy muzyczne, rytmy, tańce integracyjne. Przede wszystkim zaś aktywie słuchają muzyki, czyli grają na różnych instrumentach, tańczą, rytmizują na swoim ciele. Zajęcia prowadzi pianistka, a najbliższe – 24 października.

Warto śledzić kalendarz wydarzeń na stronie Stacji Artystycznej Rynek.


Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj