Koła Gospodyń Wiejskich dzięki organizacji festynów szczepionkowych mają być receptą na przyrost szczepień wśród okolicznych mieszkańców. To kolejna tego typu akcja, gdzie zaszczepić się można dosłownie z marszu, bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy przyjść…
To szansa dla zapracowanych i tych, którzy nie mają czasu. Po akcjach w kilku parafiach kościelnych, w których salki parafialne przekształciły się w mobilne punkty szczepień w powiecie gliwickim (w ubiegłą niedzielę 15 sierpnia m.in. w parafii Trójcy Świętej w Rachowicach, czy w parafii św. Marcina w Stanicy) przyszedł czas na festyny w ramach Narodowego Programu Szczepień. To Koła Gospodyń Wiejskich włączają się do akcji promowania szczepień przeciwko COVID-19 w całym kraju i dzięki organizacji lokalnego festynu mogą otrzymać 8 000 złotych pod warunkiem, że podczas imprezy będzie możliwość zaszczepienia się.

Zaszczep się

Jedynym podmiotem, który może uzyskać rządowe środki na organizację festynu to Koła Gospodyń Wiejskich. Wystarczy zgłosić chęć organizacji akcji promocyjnej do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, by po spełnieniu wymogów otrzymać środki na imprezę. Kwota dofinansowania jednego festynu wynosi 8 tysięcy złotych, a czas trwania imprezy nie może przekroczyć trzech dni. Podczas festynu należy spełnić kilka warunków, by uzyskać dofinansowanie, takich jak: zapewnienie możliwości szczepienia na miejscu dla zainteresowanych przez min. 5 godzin, przeprowadzenie kampanii informacyjnej o organizacji festynu, czy sprawozdanie z wydarzenia. Zainteresowane KGW powinny się spieszyć, mimo iż wnioski o dofinansowanie wydarzenia można składać jeszcze niespełna miesiąc, bo do 15 września, to festyny organizować do 30 września. Pula środków na dofinansowanie jest ograniczona, bowiem wynosi 40 mln zł i o jej przyznaniu decyduje kolejność składania wniosków.

Okazja  

W sobotę 21 sierpnia od godz. 15 będzie można się zaszczepić z Kołem Gospodyń Wiejskich na Łanach Wielkich w gminie Sośnicowice, natomiast w ostatnią wakacyjną niedzielę 29 sierpnia w godzinach od 14 do 19 okazja będzie w Dąbrówce w gminie Wielowieś.
- Pracy podczas organizacji festynu jest sporo, a cel jest szczytny. Mamy nadzieję, że uda nam się zaszczepić jak największą ilość osób. Serdecznie zapraszamy – mówią członkinie KGW Wesołe babki Dąbrowianki.

Premie

KGW mają o co walczyć, bowiem za każdą osobę zaszczepioną pierwszą dawką będzie premia – 15 zł za osoby poniżej 60 roku życia oraz 30 zł za osoby powyżej 60 roku życia. Warunek jest jeden – min. 100 osób musi się zaszczepić pierwszą dawką.
Patronat honorowy nad programem wspierania szczepień #SzczepimySię z Kołem Gospodyń Wiejskich objął premier Mateusz Morawiecki. 

(pc)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj