Jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj odkurzacza kupić, którego producenta wybrać oraz gdzie znaleźć taki sprzęt w dobrej cenie, poniżej znajdziesz porady, które na pewno ułatwią ci zakup.

 1. Popularne rodzaje odkurzaczy - jaki wybrać?

 2. Duża moc odkurzacza

 3. Czy warto kupić odkurzacz marki Electrolux?

 4. Nowoczesne odkurzacze Tefal

 5. Gdzie warto kupić odkurzacz?

Wystarczy, że zastosujesz się do tych pięciu wskazówek, a w kilka minut uda ci się wybrać idealny odkurzacz do domu lub mieszkania. Unikniesz dzięki temu nietrafionego zakupu i zaoszczędzisz czas.

Popularne rodzaje odkurzaczy - jaki wybrać?

Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że odkurzacze dzieli się wyłącznie na modele wymagające worka oraz bezworkowe. W praktyce jednak w sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów, dlatego przed zakupami warto poznać istotne różnice pomiędzy nimi.

 • Popularne odkurzacze workowe - tanie i łatwe w obsłudze. Jeżeli worek w odkurzaczu się zapełni, wystarczy otworzyć obudowę i wymienić worek.

 • Odkurzacze bezworkowe - spotykane również pod nazwą odkurzaczy cyklonowych. Podczas sprzątania takim odkurzaczem cały kurz i inne zanieczyszczenia trafiają do plastikowego zbiornika, który należy raz na jakiś czas opróżnić.

 • Odkurzacze ręczne - są niewielkich rozmiarów i działają na wbudowanym akumulatorze, dzięki czemu można je zabrać w dowolne miejsce. Ze względu na niską moc raczej nie sprawdzą się jako podstawowy odkurzacz do mieszkania.

 • Odkurzacze pionowe - coraz popularniejsze odkurzacze, które znacznie zwiększają komfort podczas sprzątania. Zamiast ciągnąć za sobą odkurzaczi co chwilę przepinać kabel, wystarczy odpiąć odkurzacz od stacji dokującej i rozpocząć sprzątanie. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja pozwoliła umieścić wszystkie niezbędne elementy w trzymanej rączce. Jedyną wadą tego typu sprzętu jest wyższa cena.

 • Odkurzacze wodne - modele często polecane alergikom. Zastosowano w nich filtr wodny (nazwa nie jest przypadkowa), który skutecznie zbiera wszystkie zanieczyszczenia. Po zakończeniu sprzątania należy wylać zabrudzoną wodę.

Duża moc odkurzacza

Przez długi czas panowało przekonanie, że dobry odkurzacz musi mieć jak największą moc. Z czasem jednak wielu producentów zaczęło wprowadzać do sprzedaży modele o niewielkiej mocy. Działania te tłumaczone były w ten sposób, że takie odkurzacze są bardziej przyjazne dla środowiska. Nie da się jednak zaprzeczyć, że niższa moc przekłada się na gorsze ssanie. Tym samym, jeżeli ktoś będzie korzystał ze słabszego odkurzacza, to dokładnie wyczyszczenie dywanu lub łóżka zajmie mu dużo więcej czasu niż gdyby zrobił to odkurzaczem o dużej mocy. Warto również mieć na uwadze fakt, że niewielka moc może całkowicie uniemożliwić usunięcie wielu zabrudzeń, z którymi lepsze odkurzacze poradziłyby sobie bez problemu. Jaki odkurzacz należy więc kupić, aby jego moc była odpowiednia? Do większości domowych zastosowań doskonale sprawdzą się odkurzacze o mocy powyżej pomiędzy 750 a 800 W. W mocniejszy sprzęt powinni natomiast zaopatrzyć się właściciele czworonogów. W celu skutecznego usunięcia sierści warto użyć odkurzacza o mocy powyżej 850 W. Będzie on co prawda głośniejszy, ale pozwoli szybciej i skuteczniej posprzątać pomieszczenie. 

Czy warto kupić odkurzacz marki Electrolux?

Chociaż w sklepie z RTV i AGD można znaleźć odkurzacze różnych firm, jedna z nich od lat cieszy się wyjątkowo dużym zaufaniem wśród klientów. Chodzi o odkurzacz Electrolux, które stanowią idealny wybór dla kogoś, komu zależy na kompromisie pomiędzy ceną a jakością. Oferta tego producenta jest bardzo zróżnicowana, więc znajdziesz tu nie tylko odkurzacze różnego typu i o różnej mocy, ale również takie, które wyróżniają się nietypowym designem. Pamiętaj, aby podczas zakupu nowego odkurzacza zwróć uwagę na pojemność worka oraz poziom hałasu. Dzięki temu nie będziesz musiał go co chwilę otwierać w celu wyczyszczenia pojemnika na kurz lub wymienienia worka. Głośność pracy odkurzacza może się początkowo wydawać mało istotna, ale jeżeli ktoś ma do odkurzenia duże mieszkanie lub dom, na pewno szybko doceni cichszą pracę.

Nowoczesne odkurzacze Tefal

Ciekawą ofertę odkurzaczy tradycyjnych oraz bezworkowych przygotowała również firma Tefal. Praktycznie wszystkie modele cieszą się dobrymi opiniami klientów, a dodatkowo kupując teraz nowy odkurzacz Tefal, można skorzystać nawet z sześćdziesięciu rat zero procent. Przykładowo, jeżeli odkurzacz kosztuje 500 złotych, to rozkładając taki zakup na 20 rat, trzeba będzie zapłacić tylko 25 złotych miesięcznie. Dzięki temu nie trzeba czekać, aż uzbiera się całą kwotę, aby już teraz ułatwić sobie sprzątanie.

Gdzie warto kupić odkurzacz?

Zakup odkurzacza przez internet to nie tylko większe bezpieczeństwo i wygoda, ale również możliwość porównania cen różnych modeli. Warto z tego skorzystać i na spokojnie sprawdzić parametry wybranego odkurzacza oraz poczytać opinie na jego temat. W końcu dobrze dobrany odkurzacz posłuży kilka lat, więc najlepiej wybrać taki, z którego rzeczywiście będzie się chciało korzystać.

Materiały partnera
wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

 • Renia 2021-02-06 10:16:07
  u mnie się super sprawdziła roomba wiele osób kupowało roboty odkurzające więc i ja postanowiłam wydać na lepszy odkurzacz 13 emeryturę i warto było extra jest jak ona sama jak baletnica sprząta
 • Milena 2021-02-12 11:12:58
  Moim idealnym automatycznym odkurzaczem jest Roomba. Lepiej wybrać nie mogłam :)