Odnowiony zabytkowy gmach poczty podoba się nie tylko mieszkańcom Gliwic. Powierzchnie zajmowane przez firmę informatyczną The Software House właśnie zdobyły nagrodę dla najlepiej zaaranżowanego biura w branży IT w Polsce w prestiżowym konkursie Office Superstar.
Programiści zajmują prawie dwa piętra ceglanego budynku, w sumie około 1600 m kw. Cechą charakterystyczną są otwarte przestrzenie, zupełnie niekojarzące się z tradycyjnym miejscem pracy inżyniera. 

Pracownicy są wszechobecni – siedzą z laptopami w salkach i na pufach, bawią się dronami na dziedzińcu. Stare mury naszpikowano nowoczesną technologią. Przykładem są ultraszybki internet, nowoczesne salki konferencyjne, wielki, prawie 200-calowy ekran wykorzystywany w trakcie szkoleń.

Nowoczesne rozwiązania, i dużą ilość zieleni w pomieszczeniach, w połączeniu z neogotyckim stylem obiektu zwróciły uwagę kapituły konkursu na najlepszą przestrzeń biurową w Polsce. Spośród ponad 110 firm, które zgłosiły się do Office Superstar, na nagrodę zasłużyło 17. 

W gronie laureatów znalazł się również The Software House. Biuro firmy zostało uznane najlepszym miejscem pracy w branży technologicznej w Polsce.

Pomieszczenia zaprojektował Krzysztof Zalewski z Zalewski Architecture Group. Firma informatyczna korzysta z nich od początku roku. Jej obecność na rynku datuje się o wiele dłużej. 

Założona w 2012 roku specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych (internetowych) i mobilnych. Znalazła się w publikowanym przez Deloitte prestiżowym zestawieniu 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej.

- The Software House to marka międzynarodowa, pracująca z klientami z całego świata. Ale dbamy także o lokalną obecność. Stąd decyzja o zlokalizowaniu nowego biura w XIX-wiecznym budynku, tak ważnym dla mieszkańców Gliwic. Stara poczta ponownie może służyć lokalnej społeczności, ściągając do The Software House najzdolniejszych programistów z regionu – mówi Mateusz Kubiczek, prezes firmy.

(pik)

Galeria

wstecz

Komentarze (8) Skomentuj

 • realista 2018-10-26 13:04:40
  Super
 • ers 2018-10-26 14:57:01
  "Stara poczta ponownie może służyć lokalnej społeczności, ściągając do The Software House najzdolniejszych programistów z regionu – mówi Mateusz Kubiczek, prezes firmy." Taaa, na tej samej zasadzie fabryki na strefie służą lokalnej społeczności ściągając najzdolniejszych montażystów liniowych w regionie. Drogi magistracie - czekamy na oddawanie kolejnych części centrum firmom. Niech będzie strefa bis tris quadris, a co!
  • Ivo 2018-10-26 15:54:58
   Bogu dzięki jest to konstruktywna krytyka. Czekaj... Co to niby zaproponowałeś będzie większą wartością dla społeczności Gliwic? Gdzieś mi umknęło.
  • Kredek 2018-10-30 10:53:56
   Tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników jest działaniem jak najbardziej korzystnym dla lokalnej społeczności. Pozwoli to absolwentom gliwicki uczelni zostawać w naszym mieście. Wysokiej klasy pomieszczenia biurowe przyciągają pracowników, którzy chętnie korzystają z oferty restauracji i pubów, więc tworzy to potencjał rozwoju rynku. Dobrze prosperujące firmy to też potencjalni sponsorzy różnych miejscowych inicjatyw. Dobrze zarabiający pracownicy to fajni klienci dla miejscowych firm.
 • omar 2018-10-28 16:45:03
  Tych plastikowych krzeselek ktos sie pozbyl.No i przydaly sie.
  • Tola 2018-10-30 09:37:36
   No właśnie, biuro prezesa też pewnie całe w plastyku.
 • to miasto już dawno umarło... 2018-11-01 20:56:27
  Dobra polityka! Tak trzymać! Dochodzi kolejny zabytkowy budynek, który gliwiczanie zwiedzą sobie raz w roku w dni dziedzictwa kulturowego! O ile prywaciarz ich wpuści :)
 • lekarz 2018-12-10 17:51:05
  Samochody z 1l paliwa generuja ok. 2,5l CO2! Frankiewicz zlikwidowal tramwaje i wprowadzil autobusy. Ten czlowiek zagraza Gliwicom i gliwiczanom.