To była nietypowa policyjna akcja, podczas której zatrzymani do kontroli kierowcy mogli porozmawiać piłkarzami Piasta - obrońcą Marcinem Pietrowskim oraz napastnikiem Piotrem Parzyszkiem.   
Futboliści zgodzili się wziąć udział w policyjnych działaniach, by przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Policjanci sądzili najwyraźniej, że kierowcy posłuchają i będą chcieli naśladować znanych sportowców.  

Akcję przeprowadzono bowiem pod hasłem "Gdy nie gramy - pasy zapinamy" , które wskazuje, że piłkarze używają pasów bezpieczeństwa, do czego zachęcają innych. 

Działania profilaktyczne przeprowadzono wczoraj, 14 marca, wczesnym popołudniem na ul. Chorzowskiej w Gliwicach. Wzięli w nich udział policjanci z drogówki gliwickiej oraz Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach. To część ogólnopolskiej akcji BEZPIECZNY PAS(ażer). 

BEZPIECZNY PAS(ażer) ma kształtować właściwe postawy pasażerów, ale i kierowców, ze szczególnym zaakcentowaniem obowiązków oraz zasad korzystania przez dorosłych i dzieci z pasów bezpieczeństwa lub fotelików ochronnych. 

Jak się okazało, kontrolowani w czwartek Gliwicach kierowcy przestrzegali zasad. Policjanci i zawodnicy Piasta przypominali więc tylko o konieczności oraz zaletach stosowania systemów bezpieczeństwa, będących na wyposażeniu pojazdów. Przekazywano też upominki o charakterze profilaktycznym. 

Piłkarze Pietrowski i Parzyszek bardzo zaangażowali się w akcję. Były sympatyczne rozmowy, a kierowcom wręczano pamiątki klubowe oraz bezpłatne zaproszenia na niedzielny mecz.


Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Łukasz 2019-03-15 19:07:07
    Gdybym o tym wiedział to bym yanosika do szukania patrolu używał xD