Inny, niż zwykle, będzie tegoroczny Orszak Trzech Króli. Jego uczestnicy tym razem nie przejdą, a przejadą jego trasę, która również znacznie różni się od poprzednich. Nie pieszo i konno, a samochodem. Nie na Rynek, a pod Arenę Gliwice. Co jeszcze się zmieni?

Jak co roku, do miejsca pokłonienia się dzieciątku wyruszą trzy orszaki. Początek wydarzenia zaplanowany został na godzinę 14.00.

- Grupa niebieska rozpocznie przejazd z parkingu obok tężni solankowej przy ul. Chorzowskiej i poruszać się będzie ulicami Zabrską, Hutniczą, Franciszkańską, Robotniczą, Johna Baildona i Akademicką.

- Grupa żółta wyruszy z parkingu „Biedronki” przy ul. Kozielskiej (zlokalizowany jest on obok kościoła Wniebowzięcia NMP. „Żółci” przejadą ulicami Styczyńskiego, Kościuszki, Nowy Świat, Łużycką i Kujawską.

- Grupa czerwona wystartuje z parkingu obok nieczynnego Tesco w Sośnicy (przy ul. Wielickiej). Samochody jechać będą ulicami Odrowążów, Reymonta, Sikorskiego i Kujawską.

Finał Orszaku Trzech Króli zorganizowany będzie na parkingu pod Areną Gliwice. Tam wszyscy kierowcy, którzy zjadą z trzech stron, będą mogli wysłuchać na żywo przez radia w samochodzie zarówno istotnych informacji technicznych, jak i finału Orszaku.

- Będą rozmowy z gośćmi, wspólne kolędowanie oraz m.in. konkurs na najlepiej przystrojone auto – zapowiada Adam Sosnowski, dyrektor programowy Radia CCM, które pełnić będzie w tym roku rolę swego rodzaju przewodnika Orszaku.

Orszakowe Studio Radia CCM rozpocznie nadawanie 6 stycznia o godz. 13.00 na częstotliwości 93,4 FM.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj