1 marca rozpoczęła się procedura budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Propozycje zadań można składać do 22 marca. Listę do głosowania poznamy 9 kwietnia. Podobnie jak w latach poprzednich mieszkańcy decydują o przeznaczeniu kwoty 150 tys. zł, w podziale po połowie na część północną i południową miasta. 
Główne założenia pozostają bez zmian. Swoją propozycję zadania (inwestycyjnego, remontowego lub o wadze społecznej) może złożyć każdy mieszkaniec, pod warunkiem zebrania podpisów minimum 15 osób z tej części Pyskowic, której wniosek dotyczy.   

Każdy wnioskodawca składa tylko jeden wniosek. Projekty muszą nadawać się do zrealizowania do końca 2019 roku, a ich wartość mieścić się w przedziale 5 – 75 tys. zł brutto. W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec, a swoje poparcie wyrazić na piśmie (w formie papierowej) lub drogą elektroniczną (w sondzie internetowej).

Nabór propozycji kończy się 22 marca. Potem przyjdzie czas na ocenę i weryfikację wniosków. Lista zadań zakwalifikowanych do głosowania zostanie opublikowana 9 kwietnia. W tym samym dniu rozpocznie się plebiscyt, który potrwa do 26 kwietnia. Ostateczny kształt budżetu obywatelskiego na 2019 r. poznamy 20 maja. 

Tegoroczna edycja PBO jest trzecią. Do tej pory, wskutek bezpośredniej inicjatywy mieszkańców, m.in. zmodernizowano boisko sportowe w Dzierżnie, uruchomiono  tężnię solankową na placu Józefa Piłsudskiego, wybudowano place zabaw w przedszkolu numer 3 oraz w dzielnicy południowej, oddano siłownię na wolnym powietrzu na placu dożynkowym.

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj