Kilka minut po godzinie 11 gliwicka Straż Pożarna oraz Policja otrzymały zgłoszenie o wybuchu, do którego doszło w domu jednorodzinnym w Gierałtowicach przy ul. Ogrodowej. Budynek był opuszczony i prawdopodobnie przygotowywany do sprzedaży przez dwóch znajdujących się w nim mężczyzn.
Po przyjeździe na miejsce służby zastały dwóch mężczyzn znajdujących się na zewnątrz budynku. Poszkodowani mieli urazy twarzy, rąk i nóg, jednak ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Kwalifikowanej pomocy udzielił im zespół karetki oraz strażacy. Jeden z mężczyzn trafił do szpitala, drugi odmówił hospitalizacji.
Na razie nie są znane przyczyny wybuchu - te ustala Policja. Straż Pożarna zakończyła już działania, obecnie wspomaga jedynie działania Policji.
źródło:
KMPSP w Gliwicach
KMP w Gliwicach
fot. KMPSP w Gliwicach


Komentarze (0) Skomentuj