Za nami Tydzień dla Hospicjum, akcji, której celem było zebranie środków na rozbudowę  hospicjum przy ul. Daszyńskiego. Finał zorganizowano  24 czerwca na stadionie, ale przez cały tydzień odbywały się  imprezy towarzyszące  koncerty, spektakle i nie tylko. Wstęp na nie kosztował 5 zł, tyle ile wynosi wartość hospicyjnej cegiełki.
Do akcji włączył się np. hotel Qubus, który zorganizował  Akademię Małego Hotelarza. Była wycieczka po hotelu, restauracji, kuchni. Dzieciaki miały okazję poznać pracę personelu. Uczestnicy akademii otrzymali na koniec specjalny dyplom ukończenia akademii. 23 czerwca moc atrakcji przygotowało Centrum Handlowe Forum. Spektakl, gra terenowa oraz warsztaty z sercem. Przy okazji każdy mógł wesprzeć hospicjum nabywając u wolontariuszy pięciozłotowe cegiełki charytatywne.

Zwieńczeniem Tygodnia dla Hospicjum był sobotni piknik rodzinny na stadionie. Już od godzin porannych w pobliskim parku rywalizowali biegacze. W ramach akcji Kilometry dla Hospicjum odbyła się Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa i II Maraton Pędziwiatra. Wpisowe z tych dwóch imprez zasiliły konto hospicjum. Ci, którzy nie biegali mogli oddać się zabawie. Na pasażu w sąsiedztwie stadionu były dmuchańce, zjeżdżalnie, trampoliny. CH Forum przygotowało warsztaty ogrodnicze, oferowało też możliwość wykonania własnego projektu nadruków na koszulkach.   
Miłośnicy nauki mogli wziąć udział w specjalnych pokazach chemiczno-fizycznych przygotowanych przez uczniów gliwickiego gimnazjum nr 1 (przy okazji wielkie brawa dla uczniów tej szkoły i kilku innych za całotygodniowy wolontariat).    

Uzupełnieniem pikniku z 24 czerwca  były występy podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury i pokaz wozu bojowego strażaków z OSP  Gliwice-Brzezinka. Seniorzy mogli z kolei bezpłatnie zbadać poziom cukru i ciśnienia krwi w specjalnym Diabetobusie. Po południu stadion rozbrzmiał muzyką. Mocnym rockowym uderzeniem rozpoczął Canis Latrans, po nim stare dobre hity przypomniała grupa Wyrwani, a gwiazdą wieczoru był Myslovitz. W międzyczasie przeprowadzono licytację piłki i koszulki z podpisami piłkarzy Piasta.  Sprzedano ją  za 1100 zł. Przez cały dzień wolontariusze zbierali pieniądze do skarbonek. 

Tydzień dla Hospicjum wymagał współpracy wielu osób, które reprezentują różne gliwickie, i nie tylko, instytucje. Ich wspólna praca na zasadach non-profit dała ten cudowny efekt synergii, którego nie sposób osiągnąć w pojedynkę. Wielkie podziękowania należą się: Magdalenie Budny – radnej Rady Miasta Gliwice, Arturowi Pakoszowi – dyrektorowi hospicjum w Gliwicach,  Krzysztofowi Grycowi – wolontariuszowi hospicjum, Bożenie Niemczynowicz - członkowi zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum”, Krzysztofowi Dobryniewskiemu z Fundacji Gramy Razem, Piotrowi Pielce – dyrektorowi Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach, Grzegorzowi Filipczykowi – dyrektorowi CH Forum, Grażynie Rosławskiej – dyrektorce gliwickiego gimnazjum nr 1, Wojciechowi Kijewskiemu – wychowawcy w domu dziecka, Aleksandrze Niemczyk – dyrektorce hotelu Qubus w Gliwicach, Jarosławowi Kaszowskiemu z Akademii Piłkarskiej Team, Edycie Mierzwie - dyrektorce Gliwickiego Ośrodka Metodycznego, Patrycji Duczmal i Markowi Thorzowi z CH Forum. Akcję wsparło wielu sponsorów:  firma Marco, Dako, Aiut, MB Profil, ZIB Szostak – Duda, Novum Invest, Toyota Zabrze, Opus.
 
W hospicjum wielkie liczenie zebranych pieniędzy.
Andrzej Sługocki

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj