Sklep, studio i galeria w jednym. Nowe otwarcie laboratorium fotograficznego Sławomira Kokoszki.
Od 5 października działa pierwszy w Gliwicach zakład marki Fujifilm – Wonder Photo Shop. Pod nowym szyldem ukrywa się dobrze znane wszystkim miłośnikom fotografii laboratorium fotograficzne przy ul. Matejki 6. Za sprawą konceptu WPS przestrzeń nabrała nowego ducha, zachowując wszystko, co najlepsze.

Specjalne wydarzenie inauguracyjne odbyło się w miniony weekend. Połączono je z wernisażem wystawy mistrza fotografii artystycznej Arkadiusza Branickiego oraz występem zespołu jazzowego Tomasza Grabowskiego. Na każdego gościa czekał poczęstunek przygotowany przez restaurację Szamma. 

Tematem drugiego dnia były warsztaty scrapbookingu z wykorzystaniem aparatów do fotografii natychmiastowej – Fujifilm Instax. Przygotowano też specjalne akcje promocyjne. Nie zabrakło chętnych na bezpłatne wydruki zdjęć. Słodyczy chwilom spędzonym pośród fotografii i dźwięków dodawały pyszności z cukierni Marysieńka. 

W związku z przystąpieniem do WPS powstał wyjątkowy, nowoczesny sklep z kreatywną przestrzenią, w której odbywać się będą warsztaty i spotkania fotograficzne. Nowy brand to także zmiany wystroju całego laboratorium. Na ścianach w przestrzeni dla klienta pojawiła się ascetyczna czerń. Nową wizualizację współtworzą drewniane elementy dekoracyjne wzbogacone szatą graficzną. Nowością są również wysokiej klasy samoobsługowe fotokioski i drukarki umożliwiające ekspresowe zamawianie zdjęć, kalendarzy oraz banerów fotograficznych z telefonu lub innych nośników na doskonałej jakości materiałach Fujifilm.

Salon przy ul. Matejki 6 to profesjonalne studio z tradycjami, zajmujące się zarówno nowoczesnymi technologiami fotograficznymi, jak również klasyczną fotografią analogową. W studio klienci mogą kupić instaxy i akcesoria do ich kreatywnego wykorzystania. Mogą też wydrukować zdjęcia we wszelkich możliwych formatach, zrobić zdjęcie do dokumentów, a także zamówić gadżety fotograficzne, jak kubki ze spersonalizowanym nadrukiem, koszulki, magnesy czy inne.

– Zmieniając przestrzeń z myślą o podniesieniu komfortu klienta, zgodnie ze standardami WPS, wprowadzając nowoczesne rozwiązania, jak ekspresowy fotokiosk, pozostajemy klasycznym laboratorium fotograficznym z pełnym zakresem usług. Tak jak dotąd klient będzie mógł u nas wywołać tradycyjny film i zamówić odbitki, zarówno kolorowe jak i czarno-białe – podkreśla Sławomir Kokoszka, właściciel zakładu.

Projekt Wonder Photo Shop jest odpowiedzią Fujifilm na spadek zainteresowania papierową fotografią. Kilkanaście lat temu fotografujący, w większości przypadków, musiał przyjść do laboratorium, żeby dowiedzieć się, co zarejestrował na filmie. Dzisiaj młodzi ludzie nie myślą o robieniu odbitek, wystarczy im wersja cyfrowa. 

WPS to globalny projekt polegający na koncepcji nowoczesnego sklepu fotograficznego. Salony WPS są miejscem dla osób mających w zwyczaju częste odwiedzanie laboratoriów fotograficznych, ale także dla młodej smartfonowej generacji, której firma proponuje szereg nowoczesnych rozwiązań, jak aparaty instax czy drukowanie m.in. kwadratowych zdjęć prosto z telefonu.

Studia Wonder Photo Shop znajdują się na całym świecie, m.in. w Tokio, Singapurze, Nowym Jorku, Toronto. W Europie pierwsze tego typu miejsce powstało w Barcelonie. W Polsce pierwsza była Warszawa. Teraz przyszedł czas na Gliwice. 

Uwaga! W papierowym wydaniu „Nowin Gliwickich" z 9 października znajdziecie kupon na 5 darmowych wydruków.

PROMOCJA

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Boho 2019-10-10 17:05:50
    Pisowcy i klęcznikowi dopuścili do propagowania kobiecej nagości?