Inauguracja projektu - 1 kwietnia, od 10.00 do 15.00, w przestrzeni BLCRK w Gliwicach, przy ul. Dubois 22.
Ekipa Warsztatu Miejskiego opowie o tematyce warsztatów zaplanowanych dla każdej z pięciu projektowych grup warsztatowych. Żeby uczestnikom imprezy łatwiej było wkręcić się w temat, wydzielone zostaną specjalne mini strefy tematyczne, w których można będzie popatrzeć, podotykać i pomajstrować w ramach każdego z bloków tematycznych. W programie m.in.: mini tornada ogniowe, animacja polaryzacyjna, zabawy z drukarką 3D, maglotron – katarynka z magla, rzeźby kinetyczne z druku 3d i 2d, projektowanie parkletu i budowa maszyny Goldberga.
   
"Majstersztuk" to pomysł na połączenie wielu dziedzin w kilka działań. Wspólnie można pracować nad instalacjami dźwiękowymi i wizualnymi, rzeźbami kinetycznymi oraz nowoczesnymi narzędziami wytwórczymi i pomiarowymi. Również wspólnie zdobywać wiedzę i umiejętności, które pomogą rozwijać projekty. - Pomysł „MajsterSztuka” zasadza się na tworzeniu przestrzeni na styku sztuki, edukacji i technologii. W obszarze tej przestrzeni wyznaczyliśmy pięć tematów, w ramach których budujemy grupy robocze - dodaje Magdalena Foltyniak z Warsztatu Miejskiego.  

UCHO – blok elektroniczno-muzyczny. W tej grupie zbudujemy i zaprogramujemy własne instrumenty muzyczne bazujące na mikrokomputerach, stworzymy ekscentryczną orkiestrę z wykorzystaniem elektroniki i przedmiotów codziennego użytku W planach - reaktywacja stworzonego przez jednego z członków Warsztatu „maglotronu” czyli wielkiej pozytywki ucieleśnionej w domowym maglu. OKO - blok techniczno-wizualny. Czyli hologramy 3D, animacja polaryzacyjna i poklatkowa. RUCH - blok inżyniersko-kinetyczny, dzięki niemu   poznamy mechanizmy projektowania i budowy rzeźb kinetycznych z wykorzystaniem komputerowych narzędzi obliczeniowych i projektowych.Stworzą też własną instalację mobilną, do budowy której użyją zaprojektowanych i wydrukowanych przez siebie elementów. Wreszcie NOS - blok antysmogowy, czyli zawiązana już grupa ‘Smog busters’ – śmiałkowie uczestniczący w pracach tej grupy pracować będą nad elektronicznymi czujnikami zanieczyszczenia własnej konstrukcji.
 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj