W całym 2016 w gminie Wielowieś nie doszło do ani jednego śmiertelnego wypadku. W tym roku pierwsze takie zdarzenie w powiecie gliwickim miało miejsce właśnie na terenie tej gminy. Nie żyje 25-letni pasażer audi, który podróżował z pijanym kierowcą. 
W niedzielę przed godziną 4.00 trzej młodzi mężczyźni, mieszkańcy Wielowsi, wracali samochodem marki Audi A3 z lokalu na terenie gminy. Samochód prowadził 21-latek, który wcześniej pił alkohol. Na ulicy Gliwickiej nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i bokiem auta uderzył w słup energetyczny.

Na miejscu zmarł podróżujący na tylnym siedzeniu 25-letni pasażer. Drugi z pasażerów, 18-latek, doznał obrażeń ciała, trafił do szpitala w Katowicach. Kierowcy nic się nie stało. Zostanie mu zatrzymane prawo jazdy, on sam odpowie przed sądem. 

Ile dokładnie promili alkoholu miał we krwi kierowca, dowiemy się dopiero po otrzymaniu wyników badania krwi. Ale, jak mówią pracujący na miejscu policjanci, 21-latek był bardzo pijany.
   


Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj