Po utworzeniu koła Aktywni kolejne zmiany w PO. Tym razem chodzi o wiceprzewodniczącą koła. 
Podczas lipcowego zebrania koła miejskiego jednogłośnie wybrano Ewę Weber, zastępczynię prezydenta Adama Neumanna, na wiceszefową koła. Członkowie podkreślali, że daje to nowe możliwości, głównie ze względu na wieloletnie doświadczenie Weber w zakresie zarządzania różnymi strukturami, budowania wizerunku organizacji, gospodarowania finansami, a przede wszystkim tworzenia platformy współpracy z wieloma sektorami oraz branżami.

Wybory uzupełniające odbyły się w związku z rezygnacją z członkostwa w Platformie Zbigniewa Wygody. Były przewodniczący gliwickiej rady miasta i były szef lokalnych struktur partii złożył rezygnację jeszcze w maju 2020 r. To wyraz niezadowolenia z polityki, zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnym.

Wygoda jest radnym Koalicji Obywatelskiej. Jego decyzja nie była zaskoczeniem, choć była nieco spóźniona – votum nieufności dla działań lokalnej PO pojawiło się już podczas wyborów samorządowych. 

– Chociaż wybory nie były obligatoryjne, ze względu na odpowiednią liczbę osób zasiadających w zarządzie zdecydowałam się zgłosić kandydaturę pani wiceprezydent na wiceprzewodniczącą, biorąc pod uwagę jej cenne doświadczenie oraz możliwości i pomysły ciągłego doskonalenia pracy i struktur miejskiego koła PO – mówi Marta Golbik, szefowa koła. Czy ten wybór to jeszcze ściślejszy związek partii z lokalnymi władzami? 

Golbik wskazuje, że nominacja oznacza dobrą współpracę z samorządem, na czym Platformie Obywatelskiej zawsze zależało. Jej zdaniem, jest to też wspólne podejście co do kierunku, w jakim powinien podążać samorząd w celu lepszej realizacji usług publicznych i stałego podnoszenia jakości życia mieszkańców. 

– Ewa Weber jest osobą o szerokich kompetencjach. Profesjonalistką, która sprawnie realizuje obowiązki zastępcy prezydenta, odpowiedzialnego za ważne kwestie społeczne. Dzięki jej działaniom w początkowym okresie epidemii szpital miejski szybko przygotował się do pełnienia roli zakaźnego. Uważam, że jej wybór na wiceszefową gliwickiej PO to dobra wiadomość dla tej partii. Z pewnością środowisko lokalnej Platformy zyska na jej doświadczeniu i zaangażowaniu w działalność koła. W polityce potrzeba aktywnych, profesjonalnych osób. Myślę również, że to dobra wiadomość w kontekście współpracy między klubami Koalicji dla Gliwic i Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta – tak komentuje wybór prezydent Neumann. 

Weber jest doktorem nauk ekonomicznych, rozprawę obroniła w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach (specjalność: międzynarodowe stosunki ekonomiczne i problemy globalne). Ukończyła studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz wywierania wpływu i psychologii biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.

W latach 1993-2019 zawodowo związana z zabrzańskim urzędem miejskim, gdzie pełniła m.in. funkcję głównego księgowego, dyrektor urzędu, a od 2009 r. sekretarza miasta. W maju 2019 została prezesem gliwickiej spółki komunalnej Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o. Jest wykładowcą akademickim z zakresu samorządu, m.in. w obszarze polityki społecznej oraz finansów publicznych.

(ml) 

wstecz

Komentarze (4) Skomentuj

 • Zły 2020-07-31 11:32:39
  "Jej [Golbik] zdaniem, jest to też wspólne podejście co do kierunku, w jakim powinien podążać samorząd w celu lepszej realizacji usług publicznych i stałego podnoszenia jakości życia mieszkańców." Nie kompromituj się pani poseł. Jak narazie podnosicie TYLKO KOSZTY ŻYCIA.
 • Jan 2020-07-31 13:52:34
  Golbik nie powinna w ogóle funkcjonować w przestrzeni publicznej.
  • kibic 2020-08-01 12:36:43
   Niestety takie mamy nadal klimaty w Gliwicach ale myślę, że tylko jeszcze do pewnego krótkiego czasu.
 • Gliwiczanin 2020-08-01 20:51:43
  Nowiny już nie są moja gazetą po przejęciu jej przez szemranych cfaniaczkow. Ostrzegam. To jest teraz gazeta klakier gliwickiej ratuszowej ferajny PO. Nie ma w Gliwicach gazety opozycji ale opozycja rosnie w siłę, jest i będzie coraz silniejsza. Tylko Polska. Nie dla targowicy i sługusów z po. Niech żyje Polska. Niech żyje pan prezydent Duda i Pan premier Morawiecki. Bóg, honor, Ojczyzna