Obiekty ich projektu powstają w wielu zakątkach Polski, ale siedziba mieści się w centrum Gliwic. To tu swoją pasją do architektury zarażają młodsze pokolenia architekci i projektanci wnętrz biura DNA architekci.

Obiekty ich projektu powstają w wielu zakątkach Polski, ale siedziba mieści się w centrum Gliwic. To tu swoją pasją do architektury zarażają młodsze pokolenia architekci i projektanci wnętrz biura DNA architekci.

By przekazywać wiedzę dzieciom i młodzieży obok biura na ulicy Mikołowskiej zorganizowany został Warsztat Młodego Architekta. To miejsce, gdzie poprzez tworzenie przestrzennych makiet i kompozycji, dzieci od najmłodszych lat rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność. Natomiast dla starszej młodzieży prowadzone są zajęcia komputerowe z modelowania 3D i  tworzenia wizualizacji.

Warsztat Młodego Architekta to przestrzeń, gdzie młodzi ludzie mogą poczuć się swobodnie, dać upust swoim potrzebom artystycznym wykorzystując do tego celu narzędzia i materiały, które się tam znajdują. To możliwość poznania biura od wewnątrz, bo młodzieżowe zajęcia prowadzone są na komputerach, na których na co dzień tworzone są projekty, a dzieci poznają bogactwo materiałów i elementów architektonicznych stosowanych w projektach.


Doświadczenie jest zdobywane przez najmłodszych poprzez pracę nad nauką kompozycji, poszerzenie spojrzenia przestrzennego, zaznajomienie z pojęciami architektonicznymi i naukę rozwiązywania problemów w przestrzeni. Koniec płaskiego myślenia, czas na poznanie trendów, historii i wrażliwość na piękno. Prace rozwijają zarówno indywidualne talenty jak i uczą gry zespołowej, która tak bardzo jest potrzebna w zawodzie architekta.

Zajęcia prowadzone są w niewielkich 7-10 osobowych grupach codziennie po popołudniu i w soboty rano, a trwają aż dwie godziny zegarowe. Ten czas jest niezbędny, by młodzi architekci mogli zmienić tor myślenia na twórczy. Warsztaty są prowadzone w samym centrum, więc rodzice mogą wykorzystać czas na zakupy w pobliskich marketach czy odpoczynek w kawiarniach wokół rynku. Swoją drogą w Gliwicach znajdziemy kilka ciekawych lokali gastronomicznych i rozrywkowych zaprojektowanych przez architektów DNA, a obecnie trwają prace w restauracji, która powstanie w lokalu starej poczty.

Warsztat Młodego Architekta rozpoczął właśnie zapisy na zajęcia, które rozpoczynają się od października. W każdy dzień tygodnia organizowana jest grupa o różnym przedziale wiekowym, więc o szczegóły najlepiej pytać bezpośrednio pod nr telefonu 501 508 036‬ lub na profilu Facebooka czy Instagrama (wystarczy zeskanować poniższy QR-kod).

 

 

 

Dla czytelników Nowin Gliwickich przewidziano 10% zniżkę ważną do 23.09.22

 

 

Najmłodsi to grupa w wieku od 6 do 9 lat, która rozwija umiejętności przestrzennego myślenia poprzez zajęcia manualne, natomiast najstarsi to młodzież przedmaturalna, a nawet studenci, dla których stworzono kurs (4 poziomy po 7 półtoragodzinnych zajęć) z tworzenia wizualizacji oraz modeli przestrzennych zakończony certyfikatem.

Dowodem na skuteczne przekazanie wiedzy młodszym pokoleniom jest fakt jak wiele osób młodych dzięki zdobyciu wiedzy w biurze DNA architekci, podejmuje się pracy w zawodzie na własną rękę, staje się doświadczonymi architektami.
 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj