Gdy zawodowi kolarze ścigali się w wyścigu dookoła Polski, młodzicy rozgrywali swój Mini Tour de Pologne. Drugie miejsce zajął w nim zawodnik Grupy Kolarskiej Gliwice - Michał Waloszek.

W tegorocznej edycji młodzi kolarze mieli do rozegrania pięć etapów: w Krakowie, Katowicach, Zabrzu, Szczyrku i Bielsku-Białej. Oczywiście trasy ich etapów były znacznie krótsze od dedykowanych zawodowcom, niemniej usytuowane na rundach kończących zmagania profi.

Zatem w Katowicach mogli porównać swoją prędkość do rekordu trasy, który w tym roku przekroczył 100 km na godzinę (za sprawą niemieckiego sprintera Patrika Konrada z Bory, wspomaganego przez gliwiczanina z wyboru Cesara Benedetiego). W Szczyrku przetarli podjazd pod Orle Gniazdo, gdzie zwyciężył Michał Kwiatkowski, a w Bielsku cieszyli się z kolejnego triumfu Kwiatkowskiego i rozstrzygnięcia swoich zmagań.

Mini Tour de Pologne to wyścig wyjątkowy, bo ma profesjonalną oprawę i frekwencję nieosiągalną dla tej kategorii wiekowej i w tej części Europy. Tegoroczne zmagania ukończyło 139 młodzików, wśród nich dziewięciu gliwiczan. Startowali zawodnicy z wszystkich liczących się klubów w Polsce oraz goście z ościennych państw. Tym większy sukces Michała, który na wszystkich etapach plasował się w pierwszej dziesiątce, a w klasyfikacji generalnej wywalczył drugie miejsce.

Na końcowy sukces złożyły się: trzecie miejsce w Krakowie, szóste w Katowicach, drugie w Zabrzu, ponownie trzecie w Szczyrku i piąte w Bielsku. Pozostali nasi zawodnicy w klasyfikacji generalnej wyścigu zajęli miejsca: Filip Gruszczyński 24., Mikołaj Skrzydło 41., Krzysztof Pytlik 49., Bartosz Marut 57., Wojciech Kusiakiewicz 78., Daniel Sójka 80., Franciszek Olszar 104. i Emil Sokoliński 119.