Szpital w Knurowie ma się czym pochwalić, bowiem znalazł się wśród najlepszej trójki placówek w województwie śląskim w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2022. 

Remont oddziału, zmiany w placówce, a wreszcie podejście personelu do pacjenta to przepis na zadowolone pacjentki, które według rankingu fundacji rodzą swoje pociechy po ludzku w knurowskim szpitalu. - Naszą misją jest to, by nasze pacjentki miały poczucie, iż rodzą po ludzku. Wyróżnienie motywuje do dalszej pracy, dlatego jeszcze bardziej będziemy się starać, aby temu sprostać – podkreśla Małgorzata Kwaśnicka, kierownik oddziału noworodków w Szpitalu w Knurowie. Zespół zauważa, że kluczem do osiągnięcia sukcesu była nie tylko ciężka praca, ale przede wszystkim wyremontowany oddział położniczy oraz porodówka. Został stworzony specjalny pokój  do kangurowania dzieci przez ojców lub inne osoby towarzyszące.

Ranking 

Fundacja Rodzić po Ludzku działa od 25 lat, a ich misją jest to, by każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, aby została otoczona szacunkiem oraz troskliwą opieką ze strony personelu szpitalnego, przy wsparciu najbliższych osób. Fundacja monitoruje opiekę okołoporodową w Polsce, tym samym każda z pacjentek, która urodziła dziecko, może podzielić się swoimi spostrzeżeniami, wypełniając anonimową ankietę na stronie internetowej fundacji. - Ciąża jest dla kobiety okresem specyficznym, kiedy zmienia się nie tylko ciało, ale dochodzi do przewartościowania życia całej rodziny. Kiedy czeka się na dziecko, to chcielibyśmy, by wszystko było jak najlepiej, dlatego też pacjentki często mają oczekiwania względem porodu i samego procesu, kiedy dziecko przyjdzie na świat. To bardzo często jest najpiękniejszy moment w życiu, a my staramy się, by tego momentu nie zepsuć, to właśnie dla mnie oznacza rodzić po ludzku, w godności, w takim otoczeniu, który potrafi uszanować ten najpiękniejszy moment życia rodziny – podsumowuje Kwaśnicka.

Zakasać rękawy

W Szpitalu w Knurowie przyjmuje się co roku od 500 do 800 porodów. Taki stan utrzymuje się od pięciu lat, pomimo spadku urodzeń w Polsce. Według Krzysztofa Arabskiego, ordynatora oddziału położniczo – ginekologicznego Szpitala w Knurowie, wyróżnienie to ogromny sukces zespołu i motywacja do dalszej pracy - Myślę, że u nas warto rodzić, wyniki rankingu jednak motywują, bowiem to jest potwierdzenie, że to, co robimy, to robimy dobrze, a to oznacza, że warto tak robić, warto po prostu się starać - mówi.

Patrycja Cieślok-Sorowka


 

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Pyzik 2023-02-02 13:48:29

    W szpitalu w Knurowie rodzą po ludzku, a w którym to polskim szpitalu rodzą nie po ludzku ?