Wakacje w Gliwicach będą upływać KULTURALNIE. W planie tylko na lipiec: ULICZNICY, seanse Letniego Kina Plenerowego, Rynek Kultury i wiele więcej. Zapraszają Centrum Kultury Victoria, Miasto Gliwice i współorganizatorzy wydarzeń.

W każdą sobotę wakacji czas spędzać będziemy z Ulicznikami.  Festiwal Artystów Ulicy startuje już 2 lipca propozycjami dla dzieci i dorosłych. Tradycyjnie, miejscem spektakli będą Rynek oraz Park Chopina.

- Mamy „Kamchatkę” - spektakl, który chciałem zaprosić od dekady, ale zawsze coś nam to uniemożliwiało — a gdy się wreszcie udało — przedziwnie wpisujący się w otaczającą nas rzeczywistość. Malowniczy, magiczni emigranci, w samym środku obcego miasta, obcego świata. Po pięciu latach powraca La Trocola Circ — cyrkowo, surrealistycznie, z potężną dawką energii i… drzwiami. Mamy dwie premiery — „Funerabilis” Miraculous Theatre z wędrującą po mieście trumną i „Arcadia” Teatru KTO, której dzienna premiera będzie w połowie lipca w Krakowie, nocna — na Ulicznikach, a którą Jerzy Zoń nosił w swej mądrej głowie trzy dekady. Wreszcie mamy całą masę atrakcji dla małych ludzi — pięć bardzo różnych formalnie, ale równie pociągających spektakli dla młodych widzów. A zaczynamy ludycznie, z przytupem „DROM — ścieżkami Romów” teatru Migro. Podsumowując — pięć spektakli dla dzieciaków, pięć malowniczych wieczorów również dla tych nieco większych. – zaprasza Piotr Chlipalski, Dyrektor Festiwalu Artystów Ulicy ULICZNICY.

Ulicznicy.pl to adres dla wszystkich, którzy zainteresowani są szczegółowym programem wydarzenia.

We wszystkie niedziele wakacji gliwickie boiska i skwery w różnych dzielnicach Gliwic będą zmieniać się w Letnie Kino Plenerowe. Widzowie rozsiadają się na leżakach i kocach, przynoszą swój prowiant (często popcorn!) i w świetnej atmosferze oglądają filmy. O godzinie 18:00 rozpoczyna się seans dla dzieci, o 20:00 – dla starszych widzów. Ciekawostka! 10 lipca kino plenerowe dotrze na Stadion przy ulicy Okrzei. Tym razem z trybun nie będziemy kibicować, a oglądać filmy („Urwis”, „Borg/MCEnroe”). Czekać będą na Was dodatkowe atrakcje przygotowane przez Piasta Gliwice oraz stadionowe przekąski.

W każdą niedzielę lipca będziemy podróżować, ale nie dosłownie, a kulturalnie... Zapraszamy na Rynek Kultury, w który zmienimy Ruiny Teatru i Aleję Przyjaźni. W sumie – używając wyobraźni – odwiedzimy dziewięć państw. Kulturę, tradycję i zwyczaje poznawać będziemy wszystkimi zmysłami – wzrokiem, węchem, słuchem, dotykiem oraz smakiem. Spotykać będziemy się o godzinie 16:00 na dwugodzinnych warsztatach, o godzinie 19:00 rozpoczynać będzie się część artystyczna na scenie. W planie m.in. Gaba Kulka, Hubert Zemler i Wojtek Traczyk z piosenkami robotów, Marcin Januszkiewicz z projektem „Perfect Lady Pank”, Polski Piach, Marcin Kydryński.

Na naszej kulturalnej mapie – już 3 lipca – pierwsze będą Włochy. Wspólnie stworzymy weneckie maski, plażową biżuterię oraz magnesy w kształcie pizzy, kawy i spaghetti. W muzyczną podróż po Italii zabierze nas zespół TRIO BOFFELLI - LEONI. Przejdziemy się po romantycznych uliczkach Portofino, gorących placach Neapolu i rozpalonych plażach Sycylii. W wykonaniu tego polsko-włoskiego trio usłyszymy znane włoskie klasyki i mniej znane utwory z festiwalu Sanremo. Muzycy w swoich aranżacjach łączą elementy gipsy jazz, blues, swing, muzykę folkową. Niech te wakacje zagrają zmysłami! Szczegółowy plan na kolejne niedziele dostępny na stronie www.ckvictoria.pl. 

- Chcemy, żeby w wakacje nasze miasto tętniło życiem. W końcu trwają KULTURALIA, czyli Gliwicki Festiwal Kultury! Pojawiają się więc nowe propozycje wydarzeń, jak koncerty w Amfiteatrze podwórka przy ul Bednarskiej (które współorganizujemy z Fundacją PaskudoFonia) oraz autorski projekt Victorii, w naszej ocenie szalenie ciekawa podróż zmysłami - Rynek Kultury. Dzięki pomysłom i pracy wieloletnich organizatorów wydarzeń kulturalnych kontynuowane są także propozycje dobrze znane i cenione przez publiczność, jak koncerty w ramach Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego (15-26 lipca). – mówi Paweł Ciepliński, Dyrektor Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. 

(mat. pras. CKV) 

Polecamy stronę www.ckvictoria.pl, gdzie na bieżąco pojawiają się kolejne propozycje wakacyjnych imprez, spotkań, koncertów, warsztatów – nie tylko przez Victorię, ale też innych organizatorów. Dzięki temu w Internecie powstaje miejsce pełne kultury!
 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj