Centrum Kultury Victoria zdradza plany na najbliższe miesiące. Zapełnia się kalendarz wydarzeń, a gliwiczanie zyskają wiele okazji, by wyjść z domu i zgodnie z tegorocznym hasłem Victorii – być blisko kultury.

- Centrum Kultury Victoria będzie współorganizatorem wydarzeń, które w Gliwicach już znamy. Tu przed nami wyzwanie - spróbujemy nadać im jeszcze lepszą jakość. Jednak najważniejsze zadanie, które stoi przed Victorią to nasz autorski repertuar – nowe propozycje. Właśnie pracujemy m.in. nad projektem pt. „Kulturalia”, czyli Gliwicki Festiwal Kultury. Potrwa od maja do listopada i dostarczy naszym odbiorcom wielu wrażeń. Na początek majówka i prawdopodobnie po raz pierwszy w Gliwicach - silent disco, czyli cicha dyskoteka w Ruinach Teatru – mówi Paweł Ciepliński, Dyrektor CK Victorii.

Pierwsze wydarzenia organizowane pod szyldem Centrum Kultury Victoria już za nami. To między innymi Walentynki, Dzień Świętego Patryka, event charytatywny dla Ukrainy w Cechowni i koncert Wiosny z Fryderykiem w Palmiarni. To dopiero rozgrzewka, a mieszkańcy Gliwic z pewnością będą mogli wybierać z bogatego kalendarza imprez.

- Chcemy wyjść z wydarzeniami do ludzi. Chcemy, żeby kulturą żyła miejska przestrzeń. Stąd m.in. pomysł na Rynek Kultury w Alei Przyjaźni przy Ruinach Teatru Victoria. Wierzymy, że organizując wydarzenia, damy ludziom także okazję do spotkań, do tego - by po pandemicznej przerwie - znów byli blisko siebie – dodaje Łukasz Kwaśniewski, Zastępca Dyrektora ds. programowych.

Mocnym punktem na kulturalnej mapie Gliwic ma być Scena Bojków. Victoria chce w pełni wykorzystać potencjał niedawno wyremontowanego budynku – z nową sceną, profesjonalnym sprzętem nagłośnieniowym, oświetleniem i sufitem akustycznym. Sala dysponuje widownią na 230 miejsc. 2 kwietnia na bojkowskiej Scenie wystąpi Czesława Mozila. Zaraz potem koncert Pablopavo
i Ludziki w ramach trasy promującej nowy album zespołu pt. „Mozaika”.

Warto śledzić stronę www.ckvictoria.pl, gdzie zainteresowani znajdą informacje o działaniach tej nowej instytucji kultury. Docelowo ten adres ma być najlepszym źródłem o wydarzeniach w naszym mieście.

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj