Z mocnym przytupem weszli w nowy sezon szpadziści Piasta we wszystkich kategoriach wiekowych.
W pierwszej edycji Pucharu Polski seniorów w Szczecinie Mateusz Nycz zajął drugie miejsce. W półfinale pokonał znacznie młodszego, ale już utytułowanego szermierza AZS Wratislavia Wrocław – Macieja Bielca 15: 9.

W finale gliwiczanin zmierzył się z Karolem Kostką (KS Cracovia 1906). Tym razem jednak lepszy był krakowianin, wygrywając 15: 10. Zawody miały charakter międzynarodowy i były mocno obsadzone. Do rywalizacji przystąpiło 101 zawodników.

Najmłodsi szpadziści po raz czwarty rywalizowali w turnieju szermierczym o Puchar Miasta Wadowice. W sobotę walczyli chłopcy, w niedzielę rozegrano zawody dziewcząt. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych. Wśród kadetów najlepiej spisał się Mikołaj Wesołowski, który w finale pokonał kolegę klubowego Wojtka Rzyczniaka. W kategorii U-14 Seweryn Gusta zajął drugie miejsce, a Błażej Kurowski był trzeci. Wszyscy reprezentowali Piasta Gliwice.

Wśród dziewcząt w kategorii U-14 po raz kolejny świetnie walczyła Paulina Ostrowska, zdobywając brązowy medal (51 startujących). Jej młodsza koleżanka Marysia Szydłowska w kategorii U-10 uplasowała się na miejscu trzecim (31
startujących).

12 i 13 października w Gliwicach zostanie rozegrany Puchar Polski juniorów młodszych. Mottem przewodnim rywalizacji będzie hasło „Z Gliwic na olimpiadę”. Zawody odbędą się w hali przy ul. Warszawskiej. Zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci, które chciałyby uprawiać szermierkę. Wstęp bezpłatny.