Trudno powiedzieć, dlaczego jedynie dwa Rodzinne Ogródki Działkowe zgłosiły w tym roku wnioski o środki z budżetu województwa śląskiego. A walczyć jest o co – do podziału przeznaczona została niebagatelna kwota 1,5 mln złotych. Rok temu 45 000 z tej puli otrzymała Biała Róża.

ROD nie potrzebują modernizacji?

Nabór wniosków rozpoczął się 1 lutego i już się zakończył - trwa weryfikacja zgłoszeń. Rodzinne Ogródki działkowe za pieniądze z budżetu województwa śląskiego mogły m.in. wybudować i zmodernizować alejki ogrodowe wraz z odwodnieniem, a także postawić zbiorniki wody deszczowej, znajdujących się na terenie przeznaczonym do wspólnego użytkowania przez wszystkich działkowców.

W Śląskim jest aż ponad 90 tys. ROD. W ubiegłym roku nabór wniosków w ramach programu odbywał się w dwóch turach. Na początku kwietnia rozdzielono ponad 628 tys. zł, które trafiły do 17 podmiotów. W lipcu wsparcie o wartości ponad 850 tys. zł otrzymały kolejne 22 podmioty.

Biała Róża skorzystała

Rok temu 45 000 zł pozyskały ROD Biała Róża, mieszczące się przy ul. Kozielskiej. Jak wyjaśnia ich prezes, Ryszard Korczyński za te środki wykonane zostało utwardzenie na części alejek oraz bardzo przydatne miejsce do zawracania dla śmieciarek.

W samych Gliwicach są obecnie 64 Ogrody zrzeszone w Polskim Związku Działkowców. Dziwi fakt, że tylko 2 z nich zdecydowały się powalczyć o dofinansowanie inwestycji.

 

 

 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj