Szansa dla młodych piłkarskich talentów, zabawa oraz wielka sportowa przygoda. 16 czerwca uczniowie z gliwickich szkół podstawowych powalczą o puchar 1. edycji Turnieju Małych Zwycięzców.
To pierwsze tego typu zawody w mieście prowadzone na wzór mistrzostw świata. Odbędą się na terenie Centrum Handlowego Europa Centralna, a do turnieju cały czas mogą, bezpłatnie, zapisywać się gliwickie szkoły.

W Turnieju Małych Zwycięzców wezmą udział uczniowie 5 i 6 klas szkół podstawowych. –To inicjatywa, która ma być świetną zabawą, piłkarską przygodą, ale również szansą na zaprezentowanie się przez młodych zawodników szerszej widowni. Poza tym wydarzenie może sprzyjać integracji rodzin i uczniów z różnych szkół w naszym mieście – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna, organizatora turnieju. 

Zawody odbywają się na wzór nadchodzącego Mundialu. Spośród zgłoszonych zespołów zostanie przeprowadzone losowanie grup finałowych. Planowane jest stworzenie czterech grup, w których każda z drużyn zagra z każdą, a najlepsze będą rywalizowały dalej w ćwierćfinałach, półfinałach i finale.

Rywalizacja rozgrywana będzie między piłkarskimi „trójkami”, czyli na boisku przebywać będzie mogło maksymalnie 3 zawodników jednej drużyny bez bramkarza. Każdy mecz zostanie podzielony na dwie połowy od 3 do 10 minut, w zależności od fazy rozgrywek - po 3 min. w meczach grupowych, po 5 min. w ćwierćfinałach i półfinałach, a w finale po 10 minut. Odbywać się będą na mini boisku o wymiarach 10 X 15 m.

Bezpłatne zapisy drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z Gliwic trwają do 15 czerwca. Można  to zrobić przez stronę  www.pucharec.peu. Wszystkie drużyny rywalizujące 16 czerwca powalczą o puchar Europy Centralnej, ale również wartościowe nagrody. Na zespoły, które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce czekają nagrody o wartości kolejno 700 zł, 300 zł oraz 200 zł. Poza tym wyróżnieni zostaną: najlepszy piłkarz turnieju, najlepszy strzelec oraz najlepszy bramkarz. Na turnieju spotkać będzie można również znane twarze, m.in. słynnego spikera Piasta Gliwice Andrzeja Sługockiego.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj