Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu na budowę centrum przesiadkowego w rejonie przystanku FOCH. Realizacją inwestycji zainteresowana jest firma Drogomax z Tarnowskich Gór, a cena mieści się w zakładanym budżecie zadania. Wydaje się, że wszystko już wiadomo, ale na oficjalne rozstrzygnięcie trzeba jeszcze poczekać.
Nowy dworzec powstanie w miejscu istniejącego. Po zakończeniu prac obiekt zmieni się nie do poznania. 

Plan zakłada przebudowę placu autobusowego wraz z parkingiem, odnowienie budynku poczekalni wraz z termomodernizacją. Pojawi się zatoka autobusowa przy ul. Szpitalnej. Nowe będą też droga rowerowa, chodniki oraz oświetlenie.

Centrum przesiadkowe przy ul. Szpitalnej będzie drugim po budowanym obecnie w Szczygłowicach. Obiekty powstaną w ramach programu  przebudowy i modernizacji infrastruktury pasażerskiej, współfinansowanego ze środków unijnych. 

Wbrew temu, czego można się spodziewać, kontrakt na budowę dworca nie cieszył się specjalnym zainteresowaniem. Do przetargu, w przedłużonym terminie, przystąpiła tylko jedna firma. 

Dobra wiadomość jest taka, że cena, jaką zaproponował Drogomax z Tarnowskich Gór – 6,37 mln zł, odpowiada szacowanym kosztom zadania. Miasto zabezpieczyło na inwestycję 6,38 mln zł. W ponad połowie – 3,5 mln – są to środki unijne.  

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, centrum przesiadkowe FOCH będzie gotowe do 30 czerwca 2020 r.  

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj