Padający śnieg, śliskie nawierzchnie, niska temperatura - tak jest dziś, 8 stycznia. Tylko w ciągu kilku godzin porannych gliwicka policja odnotowała aż 19 zdarzeń, w tym wypadek na przejściu dla pieszych.  

Przy ul. Toszeckiej potrącona została osoba znajdująca się na oznakowanym przejściu. Poszkodowany trafił do szpitala. Kierowca twierdził, że pieszego nie zauważył.

Z kolei na DK 88, w odległości ok. 400 metrów od zjazdu na autostradę A1, do zdarzenia doprowadził kierowca ciężarówki, jadący za szybko.  

Mężczyzna zdecydował się wyprzedzić samochód osobowy marki Renault. Podczas tego manewru jego pojazdem zarzuciło. Ciężki samochód zjechał do rowu, uszkadzając po drodze prawidłowo jadącego scenica. Oba auta wylądowały na poboczu. 

Policja wyjaśnia przyczyny oraz okoliczności powyższych zdarzeń.

- Padający śnieg, niska temperatura, pojawiające się miejscami oblodzenia powodują, że sytuacja na naszych ulicach gwałtownie się zmienia. Kierowcy powinni więc pamiętać, że niezależnie od warunków drogowych czy działań drogowców, to od ich decyzji zależy, czy bezpiecznie dojadą do celu - napomina podinsp. Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji. 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj