31 marca upływa termin zgłoszeń do 25. Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne". Organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a patronat nad przedsięwzięciem sprawuje prezydent RP Andrzej Duda. Na zwycięzców konkursu – promującego zasady bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w gospodarstwach indywidualnych – czekają cenne nagrody. W tym ciągnik. 
KRUS, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych, Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Państwową Inspekcją Pracy, organizuje konkurs od 2003 roku. Laureaci otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe – w 2016 zwycięzca odebrał ciągnik o mocy 75 KM. 

W konkursie oceniane są warsztaty pracy i osiągnięcia zawodowe rolników. Gospodarstwa rolne poddawane są audytowi bezpieczeństwa pracy ze strony profesjonalistów – specjalistów z zakresu BHP, reprezentujących KRUS, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. Pokonanie kwalifikacji do finałowej szesnastki samo w sobie jest osiągnięciem oraz znakomitą promocją gospodarstwa i gminy.

W czternastu dotychczasowych edycjach uczestniczyło 17 tysięcy dużych i małych gospodarstw indywidualnych z całego kraju. Z terenu województwa śląskiego co roku zgłasza się kilkudziesięciu rolników. W 2012 roku główna nagroda przypadła Magdalenie i Jakubowi Wojciechom z Grzawy w powiecie pszczyńskim, właścicielom gospodarstwa rolno-hodowlanego. 

Więcej informacji nahttp:// www.krus.gov.pl w zakładce poświęconej konkursowi. 


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj