W poniedziałek, 5 sierpnia po godzinie 17.00 kolarze 76. Tour de Pologne przejadą przez powiat gliwicki. Na jakiś czas zablokowana będzie część dróg, więc kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Peleton startuje w Chorzowie, zaś meta jest w Zabrzu. Dzisiejszy etap liczy 150,5 km.
W naszym powiecie zawodnicy pojadą w Knurowie oraz Gierałtowicach, ale będzie można ich zobaczyć także w Gliwicach - w dzielnicy Sośnica, przy rondzie niedaleko hali widowiskowo-sportowej. 

Będą utrudnienia dla ruchu pojazdów w rejonie Knurowa, Gierałtowic oraz Przyszowic. Tymczasowo zamknięte zostaną drogi przejazdu kolarzy. 

Ruchliwe skrzyżowania, tj. rondo Niepodległości w Knurowie oraz DW 921 (ul. Gierałtowicka) z DK 44 (ul. Gliwicka) w Przyszowicach będą wyłączone z ruchu tylko na czas wyścigu. 

Planowane zamknięcie ulic - około godziny 16,30 do ok. 18.00. Przejazd peletonu przewidziany na godzinę 17:17 (wjazd z Książenic do Knurowa), a opuszczenie powiatu gliwickiego (DW 921 w Przyszowicach, w kierunku Kopalni Guido ) planuje się na 17.45. 

Poniżej spis ulic, na których zostanie wstrzymany ruch kołowy:

* Książenickiej w Knurowie, odcinek od Książenic do Karola Miarki/alei Piastów
* Nieborowicka, odcinek od skrzyżowania z ulicą Karola Miarki do skrzyżowania z DW 921 (Knurowska)
* DW 921 na odcinku od skrzyżowania z Nieborowicką do skrzyżowania z DK 88 (Knurowska, Niepodległości)
* Dworcowa, odcinek od 1 Maja do skrzyżowania z rondem na autostradę A1
* Dworcowa-Księdza Roboty, odcinek od ronda z autostradą do skrzyżowania z aleją Korfantego
* Aleja Korfantego, odcinek od skrzyżowania z ul. Księdza Roboty do skrzyżowania z Gierałtowicką
* Gierałtowicka (DW 921), odcinek od alei Korfantego do Zabrza - tu peleton opuści teren powiatu gliwickiego

Na wyżej wymienionych, w czasie tymczasowego wyłączenia z ruchu, obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych oraz pojazdów w obydwu kierunkach.

Organizatorzy apelują o stosowanie się do poleceń policjantów oraz osób uprawnionych do kierowania ruchem drogowym. W przeciwnym razie może to skutkować spowodowaniem zagrożenia dla uczestników wyścigu. 

- Podczas Tour de Pologne nasi funkcjonariusze będą zabezpieczać trasy wyścigu, reagować na wszelkiego typu zdarzenia kryminalne oraz wykroczenia, nie dopuszczą do zakłócenia porządku publicznego - mówi sierż. sztab. Krzysztof Pochwatka z biura prasowego gliwickiej policji. Przypomina też, że osoba niestosująca się do poleceń popełnia wykroczenie zagrożone karą grzywny w wysokości od 50 zł do 5 tys.

Cała trasa dzisiejszego etapu obejmuje następujące miasta/gminy: Chorzów - Ruda Śląska - Mikołów - Orzesze - Żory - Jastrzębie Zdrój - Świerklany - Rybnik - Knurów - Gierałtowice - Przyszowice - Zabrze (cztery rundy).


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj