Czas zamienić domową kanapę na teatralny fotel. 

W nowym roku Teatr Miejski w Gliwicach uruchomił rezerwacje miejsc na swoje spektakle. Na razie dotyczy to dwóch tytułów repertuarowych, dostępnych, na żywo, od połowy stycznia.  

Teatr startuje weekendowo, już 23 i 24 stycznia, z propozycją dla młodych widzów. W sobotę i niedzielę, o godz. 15.00, na Małej Scenie, spektakl „Tuwim dla dzieci” w reż. Jerzego Jana Połońskiego. W magicznym emporium jednego z najsłynniejszych poetów dla dzieci mali i duzi widzowie spotkają bohaterów swoich ulubionych wierszy, razem z aktorami rozśpiewają  zakamarki jego  gabinetu i ożywią wszystkie przedmioty, które wpadną im w ręce. Nie zabraknie „Lokomotywy”, „Ptasiego radia”, czy niedającej się wyrwać „Rzepki”. Ci, którym nie uda się dostać biletów na pierwszy weekend, mają możliwość zobaczenia spektaklu  tydzień później. 

Dorośli widzowie muszą być trochę bardziej cierpliwi, ale za to dostaną gwarancję jednego z najlepszych wieczorów teatralnych w swoim życiu. W ostatni weekend stycznia teatr zaprasza na trzy wieczory z legendarnym złodziejem polonezów — Najmrodzkim. Spektakl „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” ze scenariuszem i w reżyserii Michała Siegoczyńskiego grany będzie  w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.00. W roli tytułowej, oczywiście, niezastąpiony Mariusz Ostrowski. 

Na koniec ważna informacja: styczniowe spektakle będą grane przy ograniczonej widowni (25% widzów). Jednocześnie, chcąc w jakimś stopniu uniknąć niespodzianek, na razie,  nie uruchomiono sprzedaży biletów,   jedynie system rezerwacji. Kasy teatralne będą nieczynne dla widzów do 17 stycznia 2021. Teatr gorąco zaprasza do rezerwacji telefonicznych i mailowych, które przyjmuje Dział Obsługi Widzów od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj