Pomimo tego, iż Teatr Miejski w Gliwicach musiał czasowo ograniczyć swoje kontakty z widzami nie rozstaje się z nimi i tworzy przestrzeń teatralną w sieci. Aktorzy, zazwyczaj aktywni na scenie, tym razem zapraszają do swoich domów i w luźnej rozmowie opowiadają o teatrze, rodzinie, wspomnieniach ze studiów czy jeździe na hulajnodze po Gliwicach. 
Na stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl oraz na profilu Youtube są już  dwa zarejestrowane spotkania, z Michałem Wolnym i Dominiką Majewską. 6 kwietnia, o godz. 21.30 kolejne - z aktorem, Łukaszem Kucharzewskim, znanym z takich gliwickich spektakli jak „Plotka”, „Tchnienie” czy „Miłość w Leningradzie”. 

Wywiady na żywo można oglądać na profilu FB Teatru Miejskiego w Gliwicach. A pytania do aktorów można przesyłać poprzez Messengera oraz na adres mailowy:
bow@teatr.gliwice.pl. Będzie także możliwość zadawania pytań podczas transmisji (w komentarzach).
 
A kolejne spotkanie już w czwartek, 9 kwietnia (godz. 21.30). Gościem będzie aktorka, Karolina Burek. 

Oprócz teatralnych działań internetowych skierowanych stricte do dorosłych widzów, przygotowano również propozycje dla rodziców, opiekunów i ich pociech. Aktorzy, których znamy  ze spektakli takich jak  „Dzieci z Bullerbyn”, „Tuwim dla dzieci”, czy „Powitanie” przygotowują warsztatowe niespodzianki. Będzie muzycznie, plastycznie a na pewno twórczo. 
Z propozycji, które już można zobaczyć w sieci polecamy krótki warsztat o tym, jak zrobić własne lalki teatralne (prowadzenie  Anna Moś i Rafał Domagała) oraz śpiewanie i grzebieniowe granie z Mileną Jabłońską i Czarkiem Jabłońskim. Przed nami teatr cieniowy, instrumenty z marchewki i teatr pudełkowy. 
 
Wszystkie odcinki można oglądać na profilu teatru na kanale Youtube (przechodząc albo ze strony internetowej teatru, albo wpisując w wyszukiwarce na Youtube: Teatr Miejski w Gliwicach). Organizatorzy zapraszają również do włączenia się do naszej grupy facebookowej: Teatr Miejski w Gliwicach dla dzieci, gdzie tworzymy aktywną przestrzeń dla rodziców i opiekunów oraz mamy okazję wymienić opinię. 

Ważne linki

Strona internetowa: www.teatr.gliwice.pl
Facebook: Teatr Miejski w Gliwicach: https://www.facebook.com/TeatrMiejskiwGliwicach/
Facebook (grupa dla rodziców i opiekunów): Teatr Miejski w Gliwicach dla dzieci: https://www.facebook.com/groups/342481603202495/
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj