Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na cykl prezentacji scenicznych i działań warsztatowych pod hasłem: „Teatr Lubi dzieci!”. W październiku  zajęcia pokazowe Dziecięcego Studium Teatralnego oraz warsztaty Familijne Niedziele z Teatrem.  

Jak zapowiadał Łukasz Czuj, dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego, ważnym polem działania będzie edukacja najmłodszych, dlatego ruszył nabór do Dziecięcego Studia  Teatralnego. Będzie to nic innego jak zabawa w teatr pod okiem fachowców.  Adepci DST poznają warsztat aktorski i przygotują spektakl teatralny. Zajęcia przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Miesięczna opłata za uczestnictwo wynosi  80 zł. Pierwsze, bezpłatne spotkanie pokazowe  17 października o godzinie 17.00 na dużej scenie Teatru Miejskiego, ul. Nowy Świat 55/57.

Raz w miesiącu, w niedzielę,  warsztaty przygotowane z myślą o dzieciach i ich opiekunach. Uczestnicy, podczas wspólnej zabawy, popatrzą na otaczający nas świat poprzez medium, jakim jest teatr. Spotkania zainaugurowane zostaną 30 października, pokazem spektaklu „Świat i już” oraz próbą wspólnej interpretacji przedstawienia. „Świat i już”  jest przepiękną opowieścią o największym kraju na świecie – naszej wyobraźni oraz o możliwości otwierania tego intymnego świata za pomocą  Liter – Literatury. Występują: Jan Gałek, Filip Kałuża, Olga Małachowska, Monika Pociecha, Tadzio Przybyło, Leon Przybyło, Magdalena Rostek, Kuba Setlak, Kasia Syska, Natalia Tatomir, Małgorzata Zębala.

Warsztaty i zajęcia Dziecięcego Studia Teatralnego poprowadzi Krystyna Hussak-Przybyło, absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.  Od 16 lat prowadzi Dziecięce Studio Teatralne „Wyjątek” przy Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Od 2000 roku współpracuje z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, gdzie przygotowywała obsady dziecięce do „Lunatyków” oraz „Mistrza i Małgorzaty” Krystiana Lupy, „Makbeta” Andrzeja Wajdy, „Trzech stygmatów Palmera Eldritcha” Jana Klaty, „Auto da fé” Pawła Miśkiewicza, „Cara Mikołaja” Remigiusza Brzyka, „Nie-Boskiej komedii” Krzysztofa Nazara czy „Oczyszczenia” Petra Zelenki.

Zapisy na warsztaty i zajęcia Studia Teatralnego:  Krystyna Hussak-Przybyło,  khussak@teatr.gliwice.pl lub  tel. 733-775-762.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj