Nie masz pomysłu na prezent dla młodej mamy? Jeśli zastanawiasz się, co naprawdę przyda się świeżo upieczonym rodzicom, rozważ zakup podgrzewacza. To niewielkie urządzenie pozwala na podgrzewanie nie tylko mleka w butelce, ale i posiłków w słoiczkach, a w wersji rozszerzonej może służyć również jako sterylizator. Sprawdź, jak działa podgrzewacz do butelek i czy warto podarować go w prezencie.
Czym jest podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek to jeden z tych gadżetów, które ułatwiają codzienną opiekę nad maluszkiem. Można uznać go za ulepszoną i bardziej praktyczną wersję garnka. Podgrzewacz jest naczyniem o niewielkich rozmiarach, w którym umieszcza się butelki z mlekiem lub słoiczki z gotowymi posiłkami. Urządzenie to występuje w dwóch wersjach: standardowej, zasilanej prądem elektrycznym lub samochodowej, ładowanej z zapalniczki.

Jak używać podgrzewacza do butelek? Mechanizm działania urządzenia jest bardzo prosty. Komorę naczynia wypełnia się wodą, umieszcza się w niej butelkę bądź słoik, ustawia odpowiednie parametry i uruchamia. Podgrzewanie trwa bardzo krótko, a przygotowany posiłek zyskuje pożądaną temperaturę, dzięki czemu rodzic ma pewność, że maluszek się nie poparzy. 

Jak wybrać najlepszy podgrzewacz do butelek?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli podgrzewaczy do butelek. Jak wybrać taki, który sprawdzi się jako prezent? Przede wszystkim warto przyjrzeć się funkcjonalności danego produktu i parametrom, na których może zależeć młodej mamie. Przykładowo wielofunkcyjne podgrzewacze mają wbudowany termostat odpowiadający za utrzymanie temperatury nawet przez całą noc. Takie nowoczesne podgrzewacze do butelek oferuje sklep BabyBoom.  Znajdziesz tam urządzenia wiodących marek: Canpol, Lovi, Avent czy Chicco.

Do przydatnych funkcji podgrzewaczy do mleka należy również rozmrażanie pokarmów oraz sterylizacja butelek i innych akcesoriów. Co więcej, podgrzewacze do mleka 4 w 1 pozwalają na samodzielne mieszanie posiłków o różnej konsystencji, przygotowywanie jajka na parze czy wyciskanie soku z owoców. Jeśli wiesz, że świeżo upieczonej mamie przyda się mini robot kuchenny, podgrzewacz do butelek świetnie sprawdzi się w tym celu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dla obdarowywanej duże znaczenie może odgrywać szybkość, z jaką podgrzewacz ogrzewa posiłki. Jest ona uzależniona od mocy urządzenia — przyjmuje się, że im większa moc, tym sprawniej podgrzewane jest mleko. Drugą istotną kwestią jest kompatybilność podgrzewacza z różnymi typami butelek i słoiczków. Wybierając uniwersalny podgrzewacz, możesz mieć pewność, że młoda mama nie będzie musiała wymieniać posiadanych akcesoriów na nowe.

Czy warto mieć podgrzewacz do butelek?

Choć podgrzewacz do butelek nie jest niezbędnym elementem wyprawki dla niemowlaka, z pewnością przyda się zapracowanym rodzicom. W przeciwieństwie do ubranek czy zabawek, z których maluszek wyrośnie, podgrzewacz sprawdzi się zarówno w okresie niemowlęcym, jak i podczas opieki nad nieco starszym dzieckiem. 

Z kolei przenośny podgrzewacz do butelek to idealny prezent dla mam, które spędzają dużo czasu w podróży z dziećmi. Przeznaczony jest do użytku w samochodzie i ładowania za pomocą zapalniczki samochodowej. Podgrzewacz utrzymuje ciepło do 1 godziny, dlatego jest przydatny także w czasie spacerów. Dzięki rzepom łatwo przymocowuje się go do wózka lub torby podróżnej.

Podsumowując, bez względu na sposób wykorzystania, podgrzewacz do butelek pozwala na dużą oszczędność czasu i szybkie nakarmienie maluszka ciepłym pokarmem. Biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę i funkcjonalność, podgrzewacz do butelek to dobry pomysł na prezent dla młodej mamy. 

materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Wiki 2021-10-13 21:13:29
    Ja już znalazłam roombe, jestem pewna, że jej się przyda. Przy małym bąbelku będzie miała dużo obowiązków, więc chociaż odkurzanie będzie miała z głowy.