To była jego pierwsza edycja a uroczyste wręczenie nagród miało miejsce  21 września podczas Dnia bez Samochodu. Organizatorzy chcieli wyróżnić szkoły z Gliwic i powiatu, które na co dzień promują ten środek transportu, wyróżniają się pod względem oferowanej infrastruktury rowerowej w swoich obiektach, a także  zachęcają  uczniów i pracowników do jazdy rowerem. 
Przedstawiciele Gliwickiej Rady Rowerowej odwiedzili wszystkie zgłoszone do konkursu szkoły. Jury przyznało tytuł aż czterem: sośnickiej SP nr 21 z oddziałami  integracyjnymi, SP im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach, SP im. Jana Pawła II z oddziałami gimnazjalnymi w Paniówkach oraz Zespołowi  Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach. Znajdują się tam stojaki rowerowe, jest monitoring, uczniowie korzystają ze szkolnych kasków, mają możliwość przygotowania się i przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Wszystkie organizują imprezy i zawody rowerowe. 

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Mintaj 2018-09-26 11:15:40
    Nudy na pudy w tych Waszych Nowinach redakcjo. Jakieś rozruszniki tematyczne trzeba Wam podesłać na poprawność polityczną? Na początek sugeruję nową zakładkę " potrzeby i oczekiwania Gliwiczan" albo "kreatywni Gliwiczanie" itd, itp. Pozwólcie ludziom mówić co przełoży się Wam na większe nakłady tygodnika.