Dwa srebrne medale wywalczyli reprezentanci Piasta Gliwice na szermierczych mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Mielcu. Na podium stanęły żeńska i męska drużyna. W zawodach indywidualnych Paweł Klytta był 6., a Wiktoria Jędrzejec 8. Pozostali zawodnicy nie zdołali wejść do finałowej ósemki.

Do Mielca przyjechała cała polska czołówka. Łącznie na liście startowej znalazło się 80 szpadzistek i 74 szpadzistów. W pierwszym dniu zawodów rozegrano turniej indywidualny.  Liczyliśmy na dobry występ szpadzistek Piasta. Tym razem jednak żadnej z zawodniczek nie udało się stanąć na podium. Do finałowej ósemki zakwalifikowała się jedynie Wiktoria Jędrzejec.  Gliwiczanka miała jednak trochę pecha, bo w ćwierćfinale trafiła na Kingę Zgryźniak, na którą w tym dniu nie było mocnych. Zawodniczka RMKS Rybnik pokonała Jędrzejec 15:11, a potem została mistrzynią Polski. Wiktoria na co dzień startuje w kategorii junior młodszy, a więc 8. miejsce w zawodach, w których rywalizują nawet 19-latki to duże osiągnięcie. Paweł Klytta jest o dwa lata starszy od Wiktorii i ma już na swoim koncie sporo sukcesów. W tym sezonie jednak spektakularnych wyników nie miał. W zawodach Pucharu Polski zajął szóste miejsce i rezultat ten  powtórzył na mistrzostwach Polski, co już można uznać za dobry wynik. Trenerem Jędrzejec i Klytty jest Wojciech Kozioł.

W drugim dniu mistrzostw walczyły drużyny. Żeńska ekipa Piasta prowadzona przez Piotra Markiewicza walczyła w składzie: Wiktoria Jędrzejec, Emilia Korkus, Magda Ratyna i Anna Wieczorek. W finale Piastunki zmierzyły się pierwszym zespołem RMKS Rybnik. To było bardzo zacięte i wyrównane spotkanie. Przed ostatnią walką rybniczanki prowadziły 35:34. Jako ostatnie na planszy naprzeciw siebie stanęły Magda Ratyna i Alicja Klasik.  Gliwiczanka musiała jednak uznać wyższość mistrzyni świata (Klasik). Ostatecznie cały mecz zakończył się nieznacznym zwycięstwem RMKS Rybnik 45:43. Piast II Gliwice zakończył zawody na ósmym miejscu. Skład drużyny to: Pola Drobczyk, Kamila Gusta, Oliwia Janeczek i Paulina Ostrowska.

Również i w turnieju męskim wystartowało 16 drużyn. Ekipę Piasta wymieniano w gronie kandydatów do medalu i chłopcy nie zawiedli. Zespół walczący w składzie: Paweł Klytta, Błażej Kurowski, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski również stanął na drugim stopniu podium. Gliwiczanie w finale zmierzyl się z drużyną Kmicica Częstochowa. Jako ostatni na plansze wyszli Paweł Klytta i Szymon Wojciechowski. Szermierz Piasta zadał o jedno trafienie więcej niż zawodnik z Częstochowy, ale nie wystarczyło to aby sięgnąć po tytuł mistrza Polski. Drużyna Kmicica zwyciężyła 45:44. Piast II zakończył turniej na 11 miejscu. Ten zespół walczył w składzie: Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Kamil Olejniczak, Czcibor Partyka.