Nie było niespodzianki w Pucharze Polski. Piłkarki ręczne SPR Sośnica Gliwice przegrały u siebie zespołem KPR Gmina Kobierzyce 18:32 (7:14) i zakończyły przygodę w tych rozgrywkach.  Świetnie za to spisały się ich młodsze koleżanki, pewnie wygrywając rywalizację Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, w kategorii juniorek. 
Podopieczne duetu trenerskiego Marty Piorun i Iwony Łącz w dwunastu meczach tylko raz przegrały i tym samym pewnie awansowały do zawodów centralnych mistrzostw Polski, które pod koniec stycznia prawdopodobnie odbędą się w Gliwicach. 

Na podium wojewódzkich rozgrywek stanęła też druga drużyna juniorek Sośnicy, prowadzona przez trenera I zespołu Macieja Haupę. Regulamin pozwala jednak tylko dwóm najlepszym drużynom z województwa awansować do finałów mistrzostw Polski. 

Szansę na sukces w zawodach centralnych rokuje dobra, wyrównana dyspozycja drużyn, na co dzień trenujących w hali przy Chorzowskiej. Nasze dziewczyny świetnie spisały się w  listopadowym, mocno obsadzonym, Turnieju Niepodległości o Puchar Ministra Sportu i Turystyki oraz Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Na uwagę zasługują również zespoły juniorek młodszych oraz młodziczek, które dzielnie walczą, plasując się na podium w swoich kategoriach wiekowych. Mamy nadzieję, że zwycięska passa zostanie podtrzymana, a najlepsze z naszych młodych juniorek na stałe zasilą pierwszy zespół występujący w I lidze ZPRP.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj