27 marca, podczas Gali Sportu i Kultury, prezydent Knurowa Adam Rams nagrodził wyróżniających się przedstawicieli obu dziedzin. Scena Domu Kultury w Szczygłowicach zapełniła się utalentowanymi sportowcami i wybijającymi artystami. Oprócz słów uznania były nagrody pieniężne.
W tym roku pula nagród finansowych wynosiła 34 tys. zł. Do rąk sportowców trafiły łącznie 24 tys., 10 tys. podzielono między twórców. 

Pierwszą grupę zdominowali zawodnicy sztuk walki (kickboxing, jiu-jitsu, boks), lekkoatleci (trójbój) oraz pływacy. 

Oprócz przedstawicieli tych trzech dyscyplin  sukcesy w ubiegłym roku, co najmniej na poziomie ogólnokrajowym, odnotowali wędkarze, jeźdźcy i zawodnicy wspinaczki sportowej.  

Wśród laureatów w kategorii sportowca znalazło się 39 osób. Nagrody przyznano też pięciu trenerom. Specjalne wyróżnienia należały się zawodnikom i trenerom za wysokie wyniki sportowe. W ten sposób uhonorowano przede wszystkim piłkarzy nożnych oraz koszykarzy. 

W gronie uhonorowanych artystów znalazły się cztery zespoły oraz dziewięciu twórców. 

Gala Sportu i Kultury to okazja do uhonorowania najwybitniejszych przedstawicieli knurowskich społeczności twórczych oraz sportowych. Zgodnie z regulaminem, kandydatury zgłaszają mieszkańcy bądź zainteresowane środowiska, ocenia je specjalna komisja, a ostateczną listę zatwierdza prezydent Knurowa.

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj