Toruń gościł uczestników 28. Mistrzostw Polski Masters  w lekkiej atletyce. Rywalizowało 504 zawodniczek i zawodników, wśród których znaleźli się również reprezentanci naszego miasta. Zawodnicy z Gliwic zdobyli siedem medali.

Złote krążki w biegu na 100 m wywalczyli Mieczysław Riss (w kategorii wiekowej M-70) i Czesław Pluszczewski (M-85). Brązowe zdobyli:  Jan Sowa (M-70) w rzucie oszczepem i młotem oraz pchnięciu kulą, a także Marek Dobrzyński (M-65) w biegu na 300 m przez płotki i Grzegorz Zrobczyński (M-65) w chodzie na 3000 m.

Przy okazji informujemy, że chętni do zabawy w sport (biegi, rzuty, skoki) mogą się zgłosić na darmowe treningi, które odbywają się w każdy poniedziałek lub czwartek o godz. 17.00 na Orliku przy ul. Jasnej.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest ukończonych 49 lat lub więcej. Zapraszamy.