Z pięcioma medalami - jednym złotym, trzema srebrnymi i jednym brązowym wrócili z meksykańskiego Cancun biało-czerwoni, startujący w mistrzostwach świata weteranów w judo. Miło nam poinformować, że trzy krążki zdobyli gliwiczanie.
Złoto wywalczył Jacek Gemza (-100 kg) w grupie wiekowej M-6, który w finale wygrał z Rosjaninem Alexandrem Rasskazovem. Srebrny medal zdobył Marek Głodek (+100 kg) w kategorii M-3. W finale nasz zawodnik przegrał z Gruzinem Alexsiejem Davitashvilim. Na najniższym stopniu podium stanął Zbigniew Mazur (+100 kg) w M-7. Rywalizacja z udziałem pięciu judoków odbywała się systemem każdy z każdym. Zbigniew Mazur miał bilans walk 2:2, wygrał m.in. z Edwardem Spraskim (4:0). Zwyciężył Serb Slavko Stanisić.
Sponsorem wyjazdu Gemzy i Mazura był Hotel Royal w Gliwicach.

W Meksyku startowali także dwaj inni gliwiczanie - Sebastian Laskowski, Przemysław Zimowski i Bartosz Garsztecki. Nie zdobyli oni medali.