W Mysłowicach odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej ligi ju jitsu. W zawodach udział wzięło 250 zawodników z 27 klubów. Wspaniale zaprezentowali się na zawodach młodzi wojownicy z Kodokanu, podopieczni trenerów Mariusza Ważnego oraz Arkadiusza Matkowskiego.
W turnieju wzięło udział 13 zawodników i zawodniczek z Kodokanu, zdobyli oni 11 medali. Złoto wywalczyli: Igor Majewski, Patrycja Matejczuk, srebrne: Maciej Schlifka,  Mateusz Chrobak, Marcel Holiczko, Daria Czogała, Radosław Jander, Adam Niewiadomski, a brązowe: Szymon Borewicz-Szęfel, Bartosz Mickiewicz oraz Jan Lelko. Wojciech Gołąb był czwarty, a Sebastian Sołtysiak zajął piąte miejsce.

W hali sportowej przy ul. Kozielskiej w Gliwicach odbył się turniej bokserski. Po raz pierwszy wystartowali w nim pięściarze Kodokanu Gliwice, podopieczni trenera Stanisława Syjuda. Zawodnicy wspaniale się zaprezentowali, pokazując duże umiejętności i charakter. Swoje pierwsze walki stoczyli i wygrali Timur Mach (kategoria wagowa 75 kg), Sergiusz Hłazar (81 kg),  Sebastian Steuer (75 kg). Swoim rywalom ulegli Janusz Chrzanowski (69 kg) i Michał Gałuszka (81 kg).

Kodokan, oprócz jiu jitsu, coraz bardziej jest również znany jako klub pięściarski. Dzięki wspaniałej pracy trenera Stanisława Syjuda boks w Kodokanie trenuje ponad 60 osób i chętnych do uprawiania tej dyscypliny stale przybywa. Dzięki porozumieniu i współpracy z klubem Carbo Gliwice zawodnicy Kodokanu mają możliwość startu w wielu zawodach różnych szczebli w Polsce i za granicą. Współpraca zawarta między prezesami obu klubów na pewno znacznie się przyczyni do rozwoju tej dyscypliny w naszym mieście.

Wszystkich, którzy chcą trenować brazylijskie jiu jitsu i boks, zapraszamy na treningi do Klubu Sportowego Kodokan.